מהומה בכינוס "הבית היהודי"

גורמים המעורים במשא ומתן לאיחוד מפלגות הימין אומרים כי ההסכם לחיבור ''האיחוד הלאומי'' עם מפלגות עוצמה יהודית והבית היהודי לא נראה באופק.

בין הצדדים הושגו הסכמות ברוב הנושאים השנויים במחלוקת, אולם לקראת כינוס מרכז ''הבית היהודי'' וגם לאחריו המגעים נכנסו להקפאה.

אותם גורמים אמרו כי ''המהומה שנרשמה בכינוס המרכז של הבית היהודי מלמדת על כאוס במפלגה, חוסר במנהיגות, ובוודאי לא מקרבת את האיחוד שאליו מייחל הציבור".

המועד האחרון להגשת הרשימות לכנסת ה-23 הוא יום רביעי בחצות, ועד אז נדע האם מימין לליכוד ירוצו שתי רשימות או אחת.

בינתיים הודיעו נפתלי בנט ואיילת שקד על ריצה עצמאית של ''הימין החדש'', בתקווה שיצליחו למשוך קולות של ''ימין רך'': מצביעי כחול לבן וליברמן שלא רוצים להצביע לנתניהו ומנגד אין סיכוי שיצביעו לרשימה שמכילה את איתמר בן גביר ומפלגת עוצמה יהודית.

בנט ושקד: "מביאים בשורה גדולה לציונות הדתית ולימין הליברלי"

''אנו מביאים בשורה גדולה לציונות הדתית ולימין הליברלי", אמר בנט. ''הימין החדש רצה כמפלגה עצמאית. אנחנו ימין שמחבר בין כולם, שמאחד. אנחנו ימין שבא לעבוד ולהביא תוצאות בביטחון במשפט, בכלכלה. אנחנו ימין ערכי וממלכתי".

ח"כ איילת שקד אמרה כי ''הסיכוי היחיד להקמת ממשלת ימין יציבה וחזקה זה עם הימין החדש. אנחנו אנשי מעשה. שליחי ציבור. שחקני נשמה. נהיה לבית עבורכם, אוהבי ארץ ישראל ועם ישראל.

"אני קוראת לכם, אנשי ימין שנאלצו להצביע לכחול לבן, לליברמן או שנשארו בבית - יש לכם בית. בואו הביתה - הצביעו הימין החדש", הוסיפה שרת המשפטים לשעבר.