לאחר האלימות בבית היהודי:
סמוטריץ' מחשב מסלול מחדש

יו"ר האיחוד הלאומי שצפה במהומות בכינוס מרכז הבית היהודי והבין כנראה שכניסה לזירה הזו משמעותה התאבדות פוליטית.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תש"פ

יו"ר האיחוד הלאומי ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ' צפה אמש (שני) במהומות בכינוס מרכז הבית היהודי והבין כי כניסה לזירה הזו תהיה התאבדות פוליטית של הרשימה כולה - מתחת לאחוז החסימה.

סמוטריץ' ניסה אתמול לנהל מגעים עם ראשי ''הבית היהודי'' כדי להגיע לרשימה אחת מאוחדת לכל הציונות הדתית. עם הזמן התברר כי אין שום כוונה מצד הבית היהודי לחולל שינוי משמעותי בתוך מרכז המפלגה כדי להביא למיזוג עם האיחוד הלאומי, והאלימות במרכז המפלגה הביאה אותו לחשב מסלול מחדש.

כעת, בכוונתו של סמוטריץ' לפעול בכל כוחו לאיחוד בתוך הציונות הדתית שתביא לרשימה אחת הכוללת בתוכה את האיחוד הלאומי, הימין החדש והבית היהודי.

מסקר חדשות 12 שפורסם אמש עולה כי מפלגת כחול לבן היתה מקבלת 34 מנדטים אילו הבחירות היו נערכות היום.

מפלגת הליכוד זוכה בסקר ל-31 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, רשימת העבודה-מרצ עם תשעה מנדטים וסיעת ש"ס עם שמונה מנדטים.

מפלגת יהדות התורה מקבלת שבעה מנדטים בסקר, וגם ''ישראל ביתנו'' של ליברמן זוכה בשבעה מנדטים. מפלגת הימין החדש של בנט ושקד זוכה בשישה מנדטים, רשימת עוצמה יהודית, הבית היהודי והאיחוד הלאומי זוכה בחמישה מנדטים.

במקרה של ריצה משותפת של כל מפלגות הציונות הדתית כולל איתמר בן גביר, הרשימה מקבלת 10 מנדטים, ואת המנדט הנוסף מקבל הליכוד. אין שינוי בגושים.