ישיבת ההסדר הגבוהה 'נחלת יוסף' שבישוב "שבי שומרון" מתרחבת. לצד תלמידי הישיבה כיום, ישנם עוד מאות בוגרים שמעידים כי הישיבה היא תחנת הכוח המשמעותית ביותר עבורם בחיים.

"למדתי בישיבה בשנים הראשונות שלה, עוד כשהייתה קטנה ותמיד מרגש לחזור לכאן", מספר יחיאל ברינר (41) בוגר הישיבה. "כיום, כשאני רואה את התרחבות הישיבה בעשייה ובמספר לומדי התורה בישיבה זה מרגש אותי מאוד. אפשר לראות את מידותיהם ועדינות הנפש של תלמידי הישיבה וזה תמיד היה חלק מרכזי בישיבה שלנו. מחמם את הלב לראות שהעקרונות של דבקות בתורה לצד אווירה חמימה ולבבית רק הולכים ומתחזקים".

בישיבת ההסדר 'נחלת יוסף' לומדים כיום כ – 50 תלמידים ואברכים ולאחרונה גדל הצורך בבנייה והגדלת הישיבה, בין היתר מתוך רצון לבנות כיתות לימוד לתלמידים ולאברכי הכולל, לשפץ מבנים קיימים ולאפשר קליטה של תלמידים נוספים ולארח את הבוגרים בהיכל הישיבה.

לשם כך, יוצאת הבוקר הישיבה בקמפיין גיוס המונים למען חיזוק הישיבה וההתיישבות בצפון השומרון.

"זכיתי לראות כיצד בית המדרש גדל, וכעת כאשר הישיבה רוצה להרחיב את בית המדרש ולבנות מקומות נוספים להגדלת והאדרת התורה היא זקוקה לעזרה של כולנו", מסכם בוגר הישיבה יחיאל ברינר. "אשרי מי שתורם ומחזק את עולם התורה ולוקח חלק בישיבת נחלת יוסף".

דבריו של ברינר מייצגים דעה רווחת שנשמעה רבות בפגישת המחזור- השילוב המיוחד של לימוד בקיאות ועיון בגמרא, לצד מתן דגש על תפיסה חסידית שמחה וחמימה מהווים את אבן היסוד של הישיבה. הרב שמידט, מייסד הישיבה וראש ישיבת ההסדר והישיבה הגבוהה ידוע כמי שדואג לדרבן אנשים ללמוד גמרא בדבקות, זאת בין היתר באמצעות 'שיטת הסימנים' שהגה, שיטה המסייעת לזכור את דפי הגמרא.

מבחינת הרב שמידט, שיטת הסימנים שהגה היא אחת מהחוליות שמובילות למטרה המרכזית של הישיבה - הצמחת תלמידי חכמים של הדור הבא. "לפני מספר שנים ישב אצלי אברך שלמד בישיבות נחשבות", הוא נזכר. "הוא הרגיש יובש ורצה לעזוב את הלימוד. נתתי לו מספר כלים: רצון לזכור, להקיף ולעשות סימנים. המלצתי לו לקחת מסכת קטנה ללימוד, כי ברגע שאדם לוקח מסכת קצרה, הוא מקיף אותה ומסיים אותה וזה מעניק לו הרגשה טובה".

בנוסף לרמת הלימוד הגבוהה, מחזיקה הישיבה במשנה אידיאולוגית סדורה על הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל השלמה. "הקמנו את הישיבה דווקא בשבי שומרון למרות שהוצעו לנו הצעות 'משתלמות' יותר להקים אותה במרכז הארץ כולל תקציבים טובים", מוסיף הרב שמידט, "אך האידיאל של ארץ ישראל השלמה היה חייב להיות מתורגם בעיניי למעשים, ובהדרכת נשיא הישיבה, הגאון הרב דב ליאור שליט"א הקמנו את הישיבה בשבי שומרון".

הרב מוסיף ומציין כי רבים מתלמידי הישיבה שסיימו את לימודיהם והקימו בית בישראל, הקימו אותו ביישוב ובישובים אחרים בשומרון, כאשר בוגרי הישיבה נמנים עם מחדשי היישוב שא-נור. "אנחנו שמחים לראות את הבוגרים שלנו שינקו בישיבה את הדבקות בתורה, את אהבת ישראל, ואת החשיבות בשמירה על ארץ ישראל השלמה, והכל מתוך גדלות ויראת שמיים טהורה", הוא מסכם.

להשתתפות בגיוס ההמונים לחצו כאן