רפי פרץ
רפי פרץ צילום: Roy Alima/Flash90

חברי וחברות הבית היהודי, שלום לכם. אמש חווינו אירוע שאסור שיחזור על עצמו. מגוון דעות וחילוקי דעות הם נשמת אפה של מפלגה דמוקרטית ואני שמח בזה אבל מפה ועד לנהוג באלימות פיזית ומילולית? ממש לא!

לאחר ההצבעה פנו אלי בפרטי עשרות אנשים שהתביישו. חלקם כעסו על המראות שראינו וחלקם ביקשו לתמוך בהנהגת המפלגה. תודה לכולם. מרכז המפלגה חייב להוקיע כל אלימות, לא משנה מה סוגה, בטח אלימות פיזית. זהו קו אדום. אני מבקש להתנצל בפני מאות האנשים שטרחו ובאו למרכז המפלגה אתמול. מה שראינו זה דבר חריג שלא עולה בקנה אחד עם עולם הערכים של הציונות הדתית.

חברים וחברות, אני סומך על השכל היישר של כולנו שידע להבין את הסיטואציה המורכבת שכל המערכת הפוליטית בכלל נמצאת בה ובפרט הבית היהודי.

הגעתי למפלגה לפני שנה. קיבלתי מפלגה עם ראש באדמה ומאז אני פועל לצאת לדרך חדשה על אף סבבי הבחירות הבלתי נגמרים. בשנה האחרונה פגשתי פעילים ופעילות מסורים שהמפלגה זורמת בעורקיהם. שמחתי לראות נבחרי ציבור שפזורים ברחבי הארץ וגם מכהנים בכנסת, מיטב בני ובנות הציונות הדתית. האמנתי בכולם בתחילת הדרך ואני מאמין בהם גם היום.

בשעות שנותרו לנו אנחנו נעשה כל מה שנידרש על מנת להצעיד את המפלגה ברשימה טובה ואיכותית לבחירות הקרובות. נבחן את האופציות השונות לעומק, נמנה צוות שיוביל את המו"מ השונים ונגיש ביום רביעי את הרשימה הטובה ביותר שהציונות הדתית יודעת לתת.

אני שליח של הציבור היקר הזה, אותי לא מעניינת טובתי האישית מלבד- עתיד הבית היהודי, עתידה של הציונות הדתית ועתידה של המדינה היקרה שלנו.

עברנו חודש וחצי לא פשוטים ועכשיו אנחנו עומדים על קו הגמר, רגע לפני חתימת התקופה הלא פשוטה הזו עלינו, על כולנו, לגלות אחריות ציבורית ולעמוד מאוחדים, על אף המחלוקות השונות, ובטוחים בצדקת דרכנו.

יש לנו הרבה עבודה ויש ציבור גדול ויקר שמצפה מאיתנו להיות כאלה. כאמור, סומך על כולנו שנדע להתעלות מעל כל השיקולים הצרים ולצאת לדרך ביחד .

לסיום, אני רוצה לומר מילה על ניר אורבך מנכ״ל המפלגה. ניר הוא בשר מבשרה של הציונות הדתית. אדם שנאמן בצורה חד משמעית למפלגה. אני סומך עליו לחלוטין והמפלגה חייבת לו הכרת הטוב על השנה האחרונה ובכלל.

"חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלקינו".

שלכם,
רפי.

תיעוד: אלימות קשה וחריגה בכינוס מרכז 'הבית היהודי' ערוץ 7