פניה למח"ט של דובר שוברים שתיקה: "טעית קשות. תתקן"

ארגון תורת-לחימה פנה ישירות למפקד החטיבה של דובר שוברים שתיקה, ניר כהן, זאת לאור קידומו של כהן לתפקיד קצין אג"ם חטיבה במילואים.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תש"פ

פניה למח"ט של דובר שוברים שתיקה: "טעית קשות. תתקן"-ערוץ 7
שוברים שתיקה
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

ארגון תורת-לחימה פנה הבוקר (שלישי) ישירות למפקד החטיבה של דובר שוברים שתיקה, ניר כהן, זאת לאור קידומו של כהן לתפקיד קצין אג"ם חטיבה במילואים.

בשבוע שעבר חשף כהן במהלך התכנית "האח הגדול" כי לא רק שצה''ל לא רואה בעין יפה את שירותו במקביל לפעילותו בארגון השמאל הקיצוני, אלא אף קידם אותו לתפקיד הרגיש.

סרן במיל' הרב אביעד גדות פנה למפקד החטיבה באמצעות קצינת פניות הציבור של אגף כח האדם (קפ"צ) וכתב לו: "גם אם כוונתך רצויה על רקע היכרות אישית עם מר כהן, מעשיך אינם רצויים ואף חמורים. קידום קצין מילואים שבשגרת יומו האזרחי יורה בגבם של חיילינו הוא כשל ערכי ופגיעה בערך הרעות. מה המסר שמועבר ללוחמי המילואים שרואים שמפקד החטיבה שלהם מקדם מי שפועל בתפקידו האזרחי נגד צה"ל?

הלא במה יתרצה פעיל השמאל אל חבריו בארגון ואל שותפיו במדינות אירופה, אם לא בראשים של עוד לוחמים שלנו שיוסגרו לבית הדין בהאג?".

גדות המשיך וכתב "בנוסף, כבוד המח"ט, בידינו פניות של קצינים בכירים במערך הלוחם שהודיעו נחרצות ובצדק, כי במהלך הלחימה הבאה שעל פי החלטת הרמטכ"ל אביב כוכבי תנחית מכה קשה על המרחב האורבני ומרכזי האוכלוסייה של האויב, לא יהיה להם כל אמון במר כהן, שקידמת ללא כל הליך בדיקת אמינות. הם לא יסגירו לו מידע צבאי רגיש ולא יראו בו צינור תקין להזרמת מידע אג"מי."

"אנו קוראים לך לקבל החלטה פיקודית ראויה, להוציא את מר כהן מהחטיבה, ולתקן את שגיאתך הקשה", חתם גדות. הנושא מונח על שולחנו של שר הביטחון בנט, והוא צפוי לקבל החלטה בנושא.