על הכוונת של ה-BDS: כנס צמחי מרפא בישראל

משתתפי כנס בנושא צמחי מרפא שאמור להתקיים בישראל מצאו את עצמם תחת לחץ של ה-BDS לבטל את השתתפותם. שני מרצים פרשו מהכנס.

תגיות: BDS
ניסן צור - ערוץ 7 , י"ז בטבת תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

ארגון ה-BDS להחרמת ישראל פועל נגד כנס בנושא צמחי מרפא שאמור להתקיים בפוריה, סמוך לטבריה, בחודש הבא.

אנשי תנועת החרם החלו להפעיל לחץ על מוזמנים לאירוע לבטל את הגעתם לכנס. בעקבות הלחץ הודיעו שני מרצים שהיו מתוכננים לשאת דברים בכנס כי ביטלו את בואם המתוכנן.

בטינה תורבל, אחת ממארגנות הכנס, סיפרה כי בכנס אמורים היו להשתתף 11 מרצים וכי מארגני הכנס ביקשו למכור 50 כרטיסים לאורחים על מנת לכסות את ההוצאות. אלא שאז החלו פעילי BDS להפעיל לחץ כבד על המשתתפים לבטל את חלקם בכנס.

אחת מראשי המחאה מטעם BDS היתה שבינה לפלור-גנג'י, שפירסמה פוסט בדף הפייסבוק שלה בו קראה להחרים את הכנס כי "אין דוברים פלסטינים או מוסלמים המתוכננים לשאת דברים בכנס. החלטנו כי חייבים לעשות משהו ופנינו אל המשתתפים בכנס, שהחליטו לבטל את תמיכתם באירוע מתוך הזדהות עם האנשים החיים תחת הכיבוש האכזרי של האפרטהייד הישראלי".

שני המרצים שהודיעו כי יבטלו את השתתפותם בכנס הם מאירלנד וארה"ב, שניהם נחשבים כמרצים מובילים בתחום צמחי המרפא.

שרה חנה סילברסטיין, שאמורה לקחת חלק בכנס בחודש הבא, יצאה נגד הלחץ שהפעילו אנשי BDS נגד משתתפי הכנס. "אנחנו לא יכולים לעמוד בשקט מול זה, כי אז זה יקרה לפיזיוטרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי דיבור ועוד. מה אם היינו רוצים לכנס ועידה בנושא ילדים עם תסמונת דאון בישראל? איננו יכולים לתת ל BDS לעצור את הכנס הזה. זה לא בסדר", כתבה סילברסטיין.