הרב יהושע שפירא
הרב יהושע שפירא צילום: יוני קמפינסקי

רבנים בכירים, בהם ראשי ישיבות ורבני ישובים, מפרסמים מכתב תמיכה במהלכיו של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ לאיחוד עם רשימת הימין החדש.

במכתב אותו פרסמו הרבנים נכתב: "כבר תקופה ארוכה שאנו יושבים יחד עם שר התחבורה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' בצמתי ההכרעות על מנת להוביל את הציונות הדתית לחוף מבטחים ועל מנת שמן המשבר הנוכחי תצמח ישועה וברכה".

הרבנים אף מגלים טפח מהתייעצויות אשר נעשו בתקופה האחרונה בחדרים סגורים: "אנו מעודכנים בנעשה ושותפים בהתלבטויות הרבות והכבדות אשר רובצות על כתפיו".

לקריאת מכתב התמיכה המלא של הרבנים לחצו כאן

הרבנים דוחים את הטענות לפיהן בתוך ההסכם היו נגיעות אישיות. "בניגוד לטענות שהושמעו, אנו מעידים כי השאלה הפרסונלית מעולם לא הובילה את הדיונים אלא אך ורק תורת ישראל, אחדות המחנה, הזהות היהודית של מדינת ישראל, גורלה של ארצנו הקדושה והדרכים המעשיות הנכונות ביותר על מנת להוציא לפועל את הערכים הנשגבים הללו".

"אנו מבקשים לחזק את שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' על החיבור למפלגת הימין החדש ומגבים את מהלכיו שכולם לשם שמיים, למען שמו באהבה. אנו קוראים לשר החינוך הרב רפי פרץ להצטרף אל החיבור עם כלל הכוחות ולהביא בכך ברכה ובשורה של אחדות", הוסיפו חותמי המכתב.

על המכתב חתומים הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת ההסדר רמת גן, הרב שמעון כהן ראש מוסדות בית מוריה באר שבע, הרב דוד דודקביץ' רב הישוב יצהר וראש ישיבת רועה ישראל, הרב אליקים לבנון רב השומרון וראש ישיבת ברכת יוסף אלון מורה, הרב חיים גנץ ראש ישיבת מעלה אליהו תל אביב והרב יואל מנוביץ' ראש ישיבת ההסדר בחיספין.

יצויין כי אמש הגיעו אנשי הבית היהודי להסכמות עם אנשי האיחוד הלאומי אך אנשי הבית היהודי סרבו לחתום על ההסכם וכן לא העבירו את הסכם החיבור שסוכם במרכז המפלגה.