גנץ: ועדת הכנסת תקום. אני נחוש

"אני נחוש להוביל לתהליך כינוס המליאה והקמת ועדת הכנסת. לא בכוח, אלא מתוך הישענות על החוק", הבהיר גנץ בביקורו בעיר דוד.

חזקי ברוך , י"ז בטבת תש"פ

גנץ מגיב לכתבי האישום
גנץ מגיב לכתבי האישום
צילום: אלעד מלכה

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') ח"כ בני גנץ, ביקר בצהריים (שלישי) בעיר דוד, "באנו לעיר דוד שהיא שורש היותנו כאן, בירושלים המאוחדת".

"ככל שנעמיק ונחפור, כך נחשוף את העוצמה ההיסטורית שיש בירושלים בשביל עם ישראל. ככל שהיסוד ההיסטורי יהיה חזק יותר, כך נבטיח את עתיד מדינת ישראל עם ירושלים כבירתה. אנחנו נשאיר את ירושלים מאוחדת לנצח נצחים", הצהיר גנץ.

גנץ נשאל בנוגע להתנהלות יו"ר הכנסת בנושא החסינות ואמר: "65 מחברי הבית ביקשו את הכינוס, ליו"ר הכנסת יש תפקיד ממלכתי, הוא לא מטעם מפלגה".

לדבריו, "נתניהו ביקש חסינות והוא ידע שחלק מהדיון כרוך בדיון על עצם הבקשה שלו. לא יכול להיות שהוא ביקש את החסינות וגם מבקש לא לדון בה".

"אני נחוש להוביל לתהליך כינוס המליאה והקמת ועדת הכנסת. לא בכוח, אלא מתוך הישענות על החוק. נעשה מה שצריך כדי שהדיון יתקיים והוועדה תקום, בצורה הנקייה ביותר", הדגיש גנץ.

בנוגע לכוונת מדינות אירופה להטיל סנקציות על איראן אמר גנץ, "באירופה מתחילים להבין שאין ברירה והליך הפיוס מול האיראנים לא נושא פרי ולכן מקדמים סנקציות ואני מברך על כך. המשטר האיראני חייב להבין שהוא לא יכול לשחק באש, והוא ראה זאת בסיכול המוצדק של סולימאני".