ברקת: לעודד תחרות ולהסיר חסמים

ח"כ ברקת חשף בנאום בבורסת היהלומים כי בימים הקרובים יציג תכנית כלכלית שתכלול מספר רפורמות בהן צריכה המדינה להתמקד לדעתו.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תש"פ

ברקת בבורסת היהלומים
ברקת בבורסת היהלומים
צילום: דוברות

ח"כ ניר ברקת נאם היום (שלישי) באסיפה הכללית ה-70 של בורסת היהלומים ברמת גן, והתייחס בין היתר למצב הפוליטי הסבוך אליו נקלעה מדינת ישראל.

"בעיצומה של מערכת בחירות שלישית, ואחרי מערכות בחירות שיצרו שסע עמוק בגלל שיח וקמפיין שלילי מכל הצדדים, כולל חרמות אישיות ומגזריות, הפעם כולי תקווה שזה יהיה אחרת. מותר וצריך לנהל וויכוח נוקב אך שיהיה ענייני ומכבד, ממלכתי ורלוונטי לכלל אזרחי ישראל", אמר ברקת.

לדבריו, "צריך לפעול ליותר אחדות ומכנה משותף, להבין כיצד לחיות יחד ולכבד האחד את השני. שוחחתי על כך עם ראש הממשלה, ואמרתי לו שהליכוד צריך לנהל קמפיין חיובי בעיקרו, שיציג את ההישגים הגדולים של רה"מ והליכוד בעשור האחרון, בתחום המדיני והבין לאומי, במצבה הביטחוני של המדינה, ובמאקרו כלכלי. בנוסף, יפרוש הליכוד בפני הציבור מספר רפורמות כלכליות-חברתיות נדרשות".

ברקת חשף כי בימים הקרובים יציג תכנית כלכלית שתכלול מספר רפורמות בהן, לתפישתו, צריכה המדינה להתמקד בשנים הקרובות, כדי להתמודד עם אתגרי כלכלה-חברה: "התכנית מתבססת על רפורמות מבניות בתהליכים ובמעבר מניהול ריכוזי לניהול מבוזר, על עידוד התחרות במשק והסרת חסמים בירוקרטים על פי תפישה ליברלית ליכודית. כמו כן, התוכנית תתמקד בהאצת הפיתוח והצמיחה הכלכלית, ותבטיח עתיד טוב יותר לדור העתיד של מדינת ישראל".

עוד הוסיף, "לצד המשך ההישגים בתחום הבינלאומי והביטחוני, אפעל שהליכוד יוביל עשייה גדולה בתחום הכלכלי חברתי".