סערת הרב רפי פרץ
המסמך השנוי במחלוקת של מפקדת הגדוד הלסבית לחייליה

סגן אלוף דנה בן עזרא מפקדת גדוד האיסוף הקרבי שחף בגבול לבנון שלחה דף מפקד שבו התייחסה לראיון של הרב רפי פרץ שעורר סערה.

תגיות: צה"ל להט"ב
ערוץ 7 , י"ז בטבת תש"פ

המסמך השנוי במחלוקת של מפקדת הגדוד הלסבית לחייליה-ערוץ 7
חיילים במהלך אימון
צילום: דובר צה"ל

סגן אלוף דנה בן עזרא, מפקדת גדוד 869, גדוד האיסוף הקרבי שחף בגבול לבנון שלחה דף מפקד שנוי במחלוקת לחייליה וחיילותיה המתייחס במרומז לראיון של הרב רפי פרץ לעיתון "ידיעות אחרונות".

בין היתר נכתב בדף המפקד על פי הדיווח בחדשות 13, "בשבועות האחרונים נשמעים קולות המרמזים על נחיתות קבוצות בשל מוצאם או בשל נטייתם מצד גורמים רמי דרג, המחזיקים בתפקידי מתפתח בחברה הישראלית".

אני כמפקדת חשה חובה לפנות אליכם ולומר אמירה ברורה וחדה: השיח המפלג והמסית נגד חלקים בעם הינו בבחינת עשיית זדון במושג 'צבא העם' וביכולתנו להתלכד סביב משימת ההגנה על הארץ", הוסיפה בן עזרא, שמגדירה את עצמה כלסבית מוצהרת ואף התראיינה בנושא לתקשורת בעבר. את הדברים היא חתמה במילים "ואהבת לרעך כמוך".

מדובר צה"ל נמסר "צה״ל הינו צבא העם ומתוקף היותו כזה משלב בשורותיו את כלל חלקי העם ללא הבדלי דת, גזע ומין. במסמך זה בחרה מפקדת הגדוד לפנות לפקודיה בדף מפקד הכולל אמירה ערכית ופיקודית כפי שמקובל ביחידות צה״ל. אין בדברים אלו משום אמירה פוליטית כזו או אחרת".

בראיון נזכיר נשאל הרב רפי פרץ "אם אחד מילדיך היה מגלה נטייה מינית שונה, איך היית מגיב?", יו"ר הבית היהודי השיב, “ברוך השם הילדים שלי גדלו בצורה טבעית ובריאה. הם בונים את הבתים שלהם מתוך ערכים יהודיים. אני לא מעסיק את הראש שלי במה היה אם”.

מה זו משפחה נורמטיבית בעיניך? “בציבור הדתי שחי על פי התורה, המשפחה הנורמטיבית היא איש ואישה, על פי המסורת של עם ישראל. ואנחנו צריכים לדעת גם לשמור את הערכים האלה איתנו. לא צריך להתבייש בזה שאנחנו חיים בדרך הטבעית הזאת”.

תמונה