פג הקסם: אום אל פאחם הודחה מהגביע

אחרי שהדהימה מדינה שלמה כשהדיחה את מכבי ת"א בסיבוב ח', סינדרלת הגביע מאום אל-פאחם הודחה בשמינית כשהפסידה 1:0 למכבי חיפה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ז בטבת תש"פ

פג הקסם: אום אל פאחם הודחה מהגביע-ערוץ 7
שועה חוגג שער אחרי ייבוש ארוך
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

נותרה עם המחמאות. לאף קבוצה קל לפגוש למשחקי נוק-אאוט את שתי הקבוצות הטובות ביותר בארץ, לאף קבוצה לא קל לעשות זאת כשהיא מגיעה מתחתית טבלת הליגה השניה, הליגה הלאומית.

הערב (שלישי) הייתה קרובה הפועל אום אל-פאחם לעשות סנסציה פעם שניה ברציפות במשחקי הגביע כשהקשתה עד מאוד על יריבתה מכבי חיפה.

הקבוצה הערבית מהליגה השניה כבר הייתה אחראית על סנסציה אדירה כשהדיחה בסיבוב ח' המוקדם את לא אחרת מאשר האלופה ומוליכת טבלת ליגת העל, מכבי ת"א כשהפכה פיגור בתוצאה 2:0 לניצחון 2:3 והדהימה מדינה שלמה.

היום אירחה אום אל פאחם את השניה בטבלת ליגת העל בכדורגל, מכבי חיפה, ובמשך דקות לא מעטות אף גילתה עליונות עליה ולא הייתה רחוקה מלכבוש מולה שער.

אום אל פאחם שהספיקה לפטר את מאמנה ניר ברקוביץ' שהעלה אותה אל שלב שמינית הגמר, הצליחה להיראות מצויין גם תחת המאמן המחליף נועם שוהם והקשתה עד מאוד על הירוקים מחיפה שלא הצליחו לכבוש שער במשך המחצית הראשונה כולה.

בדקה ה-55 עשתה חיפה חילוף שהצליח לה בגדול כאשר ירדן שועה החלוץ הסורר נכנס במקומו של מלך השערים של ליגת העל ניקיטה רוקאביציה, וכבר כעבור דקה וחצי נגח את השער הראשון שהיה גם האחרון במשחק.

מרגע השער ואילך חיפה ניסתה רק להרוויח זמן ולסיים את המשחק, מה שכמעט ועלה לה ביוקר כששוב ריף מסיקה, מי שכבש את שער הניצחון מול מכבי ת"א בסיבוב הקודם בגביע והביא להדחתה, היה לא רחוק מלכבוש שוב בתוך תוספת הזמן. אך בסיום, אום אל פאחם נותרת עם המחמאות בלבד וחיפה מעפילה אל שלב רבע גמר הגביע.

חיפה ממשיכה לדבר חזק ולהיאבק על הגביע והאליפות - זה ייגמר עם תואר?

קבוצה נוספת שצלחה את משחק שמינית גמר גביע המדינה היא מוליכת טבלת הליגה הלאומית, מכבי פתח תקווה שעם שער דרמטי בדקה ה-86 גברה על הפועל נוף הגליל בתוצאה 1:0 ועלתה על חשבונה לשלב רבע הגמר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il