בנט בהערכת מצב עם הרמטכ"ל כוכבי
בנט בהערכת מצב עם הרמטכ"ל כוכבי צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

סוכנות הידיעות הממלכתית בסוריה פרסמה הלילה (רביעי) כי חיל האוויר הישראלי תקף בשדה התעופה הצבאי T-4 שליד חומס מתקנים, טילים ואמצעי לחימה שהגיעו רק אתמול בטיסה מאיראן לסוריה. על פי הדיווח, ארבעה טילים שנורו מרחוק, פגעו בבסיס, גרמו נזק ממשי אך ללא נפגעים.

הטלוויזיה הסורית דיווחה כי ההתקפה בוצעה באמצעות כלי טיס בלתי מאוישים ובאמצעות טילים שיורטו בחלקם על ידי מערכות ההגנה האווירית.

הדיווחים הללו מגיעים יממה אחרי פרסום הערכת המודיעין השנתית, לפיה חיסולו של קאסם סולימאני מהווה אירוע מרסן ומצנן לתקופה הקרובה, וגם הזדמנות לתקוף בעוצמה את עשרות האתרים הצבאיים של איראן בסוריה ולפגוע בפרויקט ההתבססות שלה שם, בשעה שהמשטר בטהרן עסוק בהפגנות הפנים ובלחץ האמריקני הכבד נגד תוכנית הגרעין.

כל זאת מתכנס למסר אחד ברור ובהיר אותו משדר שר הביטחון נפתלי בנט מאז כניסתו ללשכת שר הביטחון: תדאגו להוציא את האיראנים (שמספרם מוערך כיום בכ-800) מאדמת סוריה על כל בסיסיהם, אמצעי הלחימה שלהם ועוד.

המסר הזה הועבר גם לקבינט כאשר הוא נתמך גם בידי ראש המטה הכללי, גם בידי ראש אגף המודיעין כ'מעריך הלאומי' וגם מובא לידי ביטוי בהערכת המודיעין השנתית מקבל משנה תוקף, ולכן לא נתפלא עם בלילות ובשבועות הקרובים, נשמע על עוד ועוד תקיפות בסוריה ובעיראק שהפכה למסדרון יבשתי עבור האיראנים.

בשולי הערכת המודיעין השנתית ועל אף כל הידיעות שדעא"ש אינו קיים עוד, מתברר כי במחוז דרעא לא הרחק מדרום רמת הגולן, ממשיך ארגון הטרור להתקיים ולא מן הנמנע שגם בו יצטרכו לטפל בשנה הקרובה כדי לנקות את אדמת סוריה מזרים סוררים.