אולפנת עפרה זכתה בפרס החמ"ד לשנת תש"פ

תעודת כבוד למוסד החינוך האיכותי. מנהל האולפנה קיבל את ההודעה ממלאת מקום ראש החמ"ד שוש נגר. ראש מועצת בנימין: "גאווה גדולה".

ערוץ 7 , י"ח בטבת תש"פ

אולפנת עפרה
אולפנת עפרה
צילום: דוברות בנימין

מינהל החמ"ד במשרד החינוך הודיע כי אולפנת עפרה זכתה בפרס הארצי לשנת הלימודים תש"פ.

מ''מ ראש החמ"ד שוש נגר בישרה למנהל האולפנה הרב אביה ששר על החלטתם וציינה כי לאור ההישגים הכבירים של התלמידות ורוח ההתנדבות בדגש על שילוב תלמידות עם צרכים מיוחדים, העניקו למוסד את התואר היוקרתי.

הפרס יוענק בטקס רשמי לאחר חג הפורים בהשתתפות מ''מ החמ"ד נגר, מפקח מחוז חינוך דתי בירושלים אלכס גליקסברג ומפקח חינוך על יסודי מחוז ירושלים קובי עמר.

המוסד החינוכי, אשר לומדות בו תלמידות בכיתות ז' עד י"ב, היה בין בתי הספר הראשונים בארץ שפתח כיתות משולבות לפני כעשר שנים. התלמידות יוצאות ביחד לטיולים, עושות תורניות משותפות במטבח האולפנה, מבלות יחד אחר הצהריים וניגשות יחד למבחנים.

אולפנת עפרה היא הגדולה במטה בנימין, ומונה כאלף תלמידות. במתחם המוסד יש פנימייה לבנות שמתגוררות רחוק מבית הספר, כאשר בשנה האחרונה בעקבות העמקת הקשר בין הבנות והחיים הצמודים שניהלו אחת לצד השנייה, הוחלט להרוס את מבנה הפנימייה הישן ולבנות מבנה חדש, מונגש ומותאם לתלמידות עם הצרכים המיוחדים וכך לאפשר להן לישון יחד עם חברותיהן באותו מבנה.

מנהל האולפנה הרב ששר אמר: "לימדונו חכמים לעשות דברים שלא על מנת לקבל פרס, אבל כשהוא מגיע אז ההתרגשות גדולה והתחושה נעימה מאד. אין ספק שבזכות עבודה מאומצת של הצוות, אהבה גדולה לבנות, אמון רב מההורים ושותפות עם ידידי האולפנה במועצה, במשרד החינוך בלב בנימין ובכלל- יכולנו להגיע לכל מה שהספקנו. הפרס מחייב להמשיך עוד הלאה ומעלה. שנהיה ראויים, בעז"ה".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ שוחח עם הרב ששר ובירך אותו על ההישג המרשים: "אולפנת עפרה היא דגל למצוינות וערכים התואמים את רוח בנימין. זהו כבוד גדול למועצה שמשקיעה רבות בתחום החינוך ואנו זוכים לקצור את עמלינו דרך אנשי החינוך שלנו הפרוסים בכל רחבי בנימין ועושים עבודת קודש. תודה גדולה לסגן ראש המועצה שמריהו אירגס, מנהל אגף החינוך אוריאל עובדיה וצוותו המקצועי וכמובן לרב אביה ששר ואנשי האולפנה על ההשקעה הרבה בחינוך ילידנו".