הרבש"צים במחאה נגד משרד הביטחון: החלו בהחזרת הציוד הצבאי

ראובן שדור, רבש"צ תקוע: ''מיליון אזרחים בסכנת חיים''. משרד הביטחון: הרבש"צים הם עובדי הישובים ועליהם לנהל מו"מ מול מעסיקיהם.

ערוץ 7 , י"ח בטבת תש"פ

מחזירים ציוד
מחזירים ציוד
צילום: הסתדרות הלאומית

ארגון הרבש"צים מבית ההסתדרות הלאומית החל הבוקר (ד') בהחזרת ציוד צבאי לחטיבות המרחביות, במחאה על אי הכרת משרד הביטחון באחריותו כלפיהם.

בהמשך השבוע צפויים רכזי הביטחון להחזיר את רכבי השטח שלהם ולאחר מכן יוחזר נשקם האישי.

בין הישובים שרכזי הביטחון שלהם החזירו את הציוד - נוקדים, כפר אלדד, שדה בר, תקוע, מעלה עמוס, מיצד, איבי הנחל, פני, קדם, אפרת, נווה דניאל, אלעזר, אלון שבות, מגדל עז, כפר עציון, בת עין, ראש צורים, כרמי צור, גבעות ועוד.

ראובן שדור, רבש"צ היישוב תקוע וחבר ועד הרבש"צים הארצי אמר "החזרנו הבוקר את ציוד החירום של מחלקות ההגנה המרחביות שהוא חלק ממערך החירום של צה"ל בשעת חירום. צעד זה מתבקש לאור הפקרות משרד הביטחון כלפינו. נפתלי בנט, מיליון אזרחים נמצאים תחת סכנת חיים, באחריותך לעצור את הטירוף ולמנוע את הפגיעה בביטחון התושבים".

איתמר שרוני, סמנכ"ל גיוס בהסתדרות הלאומית, אמר ״צר לנו שמשרד הביטחון בראשותו של נפתלי בנט ממשיך להתאכזר ולהתעלל בציבור רכזי הביטחון הצבאיים, אשר מקדישים את חייהם למען ביטחון של למעלה ממיליון אזרחי ישראל בקווי העימות. אנו קוראים לשר הביטחון - אנא התערב באופן בהול בטרם תהפוך סוגית הרבש״צים למשבר ביטחוני קיצוני״.

תגובת משרד הביטחון: ״משרד הביטחון מוקיר ומעריך את פועלם של הרבש"צים ואת תרומתם לחיזוק הביטחון ביישובים. לאחרונה גיבש המשרד, יחד עם מרכז המועצות האזוריות, הסכם מעודכן הכולל הגדלה של תקציב ההשתתפות במימון מרכיבי ביטחון ליישובים המעסיקים רבש"צים. עמדת המדינה, היתה ונותרה, שהרבש"צים הם עובדי הישובים ועליהם לנהל מו"מ קיבוצי מול מעסיקיהם".