תומכי מוטי יוגב מודאגים

עשרות חברי מרכז הבית היהודי במכתב לרב רפי פרץ: באיחוד עם הימין החדש יש לוותר על השריונים ולדאוג שיוגב ייכנס למקום ריאלי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בטבת תש"פ

כינוס "הבית היהודי", השבוע
כינוס "הבית היהודי", השבוע
צילום: חזקי ברוך

עשרות חברי מרכז ''הבית היהודי'' פנו ליו"ר המפלגה הרב רפי פרץ וביקשו כי במקרה של ריצה עם האיחוד הלאומי והימין החדש, ח"כ מוטי יוגב ייכנס למקום ריאלי ברשימה המאוחדת.

במכתבם טוענים חברי המרכז כי "הוספת השריונים, שנעשתה בניגוד להצהרה מפורשת של היו"ר בכינוס המרכז, נועדה לצרף אישה מהזרם הליברלי לרשימה עצמאית של הבית היהודי, ולכן בחבירה לרשימה עם השר בנט וח"כ שקד, שהיא רשימה ליבראלית מספיק, אין שום צורך באישה ליברלית שתוקפץ.

"אחרי ח"כ יוגב, נמצאת חכ"ל עידית סילמן המייצגת נאמנה את הזרם הליברלי הדתי בבית היהודי. יתרה מכך'', כותבים הפעילים, ''דווקא ייצוג מגזרי אותנטי של המגזר הוא הכרח ולכן יש לדאוג כי חבר הכנסת הוותיק ומנוסה של המפלגה יוצב במקום ריאלי ברשימה המאוחדת".

עו"ד אבינעם גואלמן, יו"ר סניף בנימין בבית היהודי אמר לערוץ 7 כי ''יוגב הוא הח"כ הכי מסור ורגיש לשטח. פרלמנטר חרוץ מאוד, ולכן הוא חשוב מאוד במערך של הציונות הדתית. יוגב קיבל את האמון הכי גבוה מהמרכז בבחירות האחרונות ונבחר כמספר 1.

''בלי ח"כ יוגב, במקום ריאלי , קיים חשש גדול כי מצביעי הבית היהודי יאבדו את שארית האמון שעוד נשאר להם במפלגה, אם יתברר כי במקומו של שקד יוצב שריון ליבראלי. התחושה בשטח היא שיש פה התנהלות שמטרתה הדחתו מהרשימה, ואסור לתת לזה לקרות. הציבור לא יסלח למי שיפגע בח"כ יוגב", הוסיף גואלמן.