הרב שמואל אליהו בקריאה לתמוך בישיבת נחלת יוסף

קמפיין גיוס המונים של ישיבת ההסדר הגבוהה 'נחלת יוסף' שבשבי שומרון בראשות הרב יהושע מרדכי שמידט מגיע ליישורת האחרונה.

יעד הקמפיין שעלה אתמול הוא מיליון שקלים והוא צפוי להסתיים הלילה ב-22:00.

נשיא הישיבה הרב דב ליאור מציין: "עלינו לחזק ישיבות שמשלבות לימוד תורה מעמיק עם דרך אמונה הרואה את השגחת ה' המתגלה בדורנו. ישיבת שבי שומרון מצוידת בראש ישיבה מסור וצוות הוראה אחראי לגדל תלמידי חכמים אמיתיים החדורים עוז, גבורה והסתכלות ישרה על המהלכים בדורנו. כל מי שיכול לעזור לישיבה עוזר לחיזוקה של ההתיישבות בשומרון וגם בחיזוקה של תורת אמת. כל תוספת של בניין מחזקת את אחיזתנו בארץ השומרון".

"זכיתי פעמים רבות להיות בישיבת שבי שומרון", מספר הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית. "ראיתי את ההתמדה, הלימוד, השמחה העצומה, הקדושה, התפילה והדבקות - תלמידי חכמים עצומים שיושבים ולומדים תורה בארץ ישראל. אני רוצה לחזק את הישיבה ולהתפלל שהיא תמשיך לבנות, להתרחב, להפיץ אור, תורה וקדושה. חיזקו ואימצו לאנשי הישיבה הקדושה ולכל תומכיהם".

ישיבת ההסדר הגבוהה 'נחלת יוסף' שבשבי שומרון הוקמה לפני כ-20 שנה על ידי הרב יהושע מרדכי שמידט בעידודו של פוסק הדור הגאון הרב דב ליאור. הישיבה שואפת לגדל את תלמידיה להיות תלמידי חכמים שיפיצו את אור התורה הגואלת, בעלי בתים אשר התורה, העבודה וגמילות החסד יהיו נר לרגלם ויסוד חייהם. אנשים אשר יפעלו בכל תחומי החיים בעם ישראל ויקדשו שם שמיים ברבים על ידי נועם הליכותיהם. אנשי תורה ועשייה, אשר יעסקו יחזירו את אור התורה לעם ישראל, על כל גווניו.

במטרה להגשים את החזון החשוב, הישיבה מחנכת את תלמידיה על ידי צוות מסור של רבנים ואנשי חינוך, אשר מלווים את תלמידי הישיבה ואברכיה בדרכם בישיבה ומחוצה לה. הישיבה מכוונת את התלמידים לשקוד בתורה יומם ולילה, לקנות ידיעות בש"ס ופוסקים וללמוד בספרי אמונה וחסידות. כמו כן, בנוסף לרמת הלימוד הידועה כגבוהה מאוד בעולם הישיבות, מחזיקה הישיבה במשנה אידיאולוגית סדורה ומוצקה על הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל השלמה.

הרב שמידט מוסיף ומציין כי "רבים מתלמידי הישיבה שסיימו את לימודיהם והקימו בית בישראל, הקימו אותו ביישוב ובישובים אחרים בשומרון, כאשר בוגרי הישיבה נמנים עם מחדשי היישוב שא-נור. "אנחנו שמחים לראות את הבוגרים שלנו שינקו בישיבה את הדבקות בתורה, את אהבת ישראל, ואת החשיבות בשמירה על ארץ ישראל השלמה, והכל מתוך גדלות ויראת שמיים טהורה", הוא מסכם.

לקמפיין ההתרמה של ישיבת שבי שומרון