פרץ ובן גביר
פרץ ובן גבירצילום: דוברות

מפלגת "הימין החדש" שהתאחדה עם ''האיחוד הלאומי'' בטוחה ביכולתה הפוליטית, אבל הווטו על שילוב איתמר בן גביר מרחיק את "הבית היהודי המאוחד" מאחוז החסימה ואת הימין כנראה מניצחון.

צוריאל שרון, מבעלי חברת הסקרים "דייקרט פולס" המתמחה בציונות הדתית, אמר היום (רביעי) ליעל דן בגלי צה"ל, שעות בודדות לסגירת הרשימות: "אם המצב ישאר כזה קואליציית 61 נראית רחוקה, כאשר גם איחוד כולל בן גביר לא מבטיח לנתניהו את השגת המטרה".

על פי הסקר האחרון שקיים המכון, "הימין החדש" מביאה שבעה מנדטים לאחר האיחוד עם סמוטריץ', כאשר "הבית היהודי המאוחד" משיגה 2.4% בלבד, 0.85% מתחת לרף התחתון של אחוז החסימה.

תיעוד: אלימות קשה וחריגה בכינוס מרכז 'הבית היהודי'ערוץ 7

מוקדם יותר היום הודיע איש התקשורת שמעון ריקלין כי הוא מסרב להצעת הרב רפי פרץ להתמודד ברשימת ''הבית היהודי-עוצמה יהודית'' בבחירות הקרובות.

''החרמות. והשנאות. והפילוגים. לא מאפשרים לי לקבל בלב שלם את ההצעה של הבית היהודי", כתב ריקלין בחשבון הטוויטר שלו.

''חבל שאין בכוחה של הציונות הדתית ללמוד מהשמאל להניח בצד את המחלוקות ולהתמקד במטרה המשותפת: ניצחון. ומכיוון שלא נראה לי שאני יכול לתרום, אעזור ככל יכולתי מהתקשורת. סדקים בקירות הבית. ואיש לא זז. וחבל", הוסיף.

המועד האחרון להגשת הרשימות לכנסת ה-23 הוא הערב בשעה 22:00, ועד אז ינסה ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחד את המפלגות מימין לליכוד כדי למנוע זריקת קולות לפח.

נתניהו בחן אפשרות להדיח את הרב פרץ מראשות הבית היהודי ולהציב במקום הראשון את הרב חיים דרוקמן. הרב בן ה-87 סירב להצעה.

לפי שעה מתבצר הרב פרץ בעמדתו, לא מתכוון להצטרף לרשימת הימין המאוחדת ודבק בהסכם עם ''עוצמה יהודית'' של איתמר בן גביר.