נפתלי בנט והרב רפי פרץ
נפתלי בנט והרב רפי פרץצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הביטחון נפתלי בנט ושר החינוך רפי פרץ נפגשו הערב במשך כשלוש שעות (רביעי) בקריה בתל אביב, במאמץ אחרון לאיחוד לפני סגירת הרשימות הערב בשעה 22:00.

הפגישה בין השרים התקיימה ברוח טובה אך הם לא הצליחו להשיג הסכמה בסוגיה המרכזית השנויה במחלוקת: הכללתו של איתמר בן גביר ברשימה.

ראש הממשלה נתניהו זימן את השניים לפגישה בהולה וביקש גם מהרב חיים דרוקמן להגיע במיוחד לירושלים כדי ליטול בה חלק.

הערב פרסם בנט פוסט בפייסבוק שבו הבהיר מדוע לא יסכים לצירוף ''עוצמה יהודית'' של איתמר בן גביר: ״לא אכלול ברשימה שלי מי שמחזיק בסלון ביתו תמונה של אדם אשר רצח 29 איש חפים מפשע. זה לא יקרה. זו החלטתי הסופית.

''ישנם אנשים שאוחזים קו אידיאולוגי הפוך משלנו. במקום לבנות, שוברים. במקום לתקן, מתפרעים.
זו תפיסה של בוז עמוק למדינת ישראל ולמוסדותיה. זלזול במפקדי צה"ל ובאנשי כוחות הביטחון. לתפיסתם, אלימות זה בסדר. להעביר סדנאות לפורעי חוק כיצד להתל בחוקרים זו ברכה.

''חברים, זה איום ונורא", הדגיש בנט. ''אנחנו מאמינים במדינת ישראל, גם כשאנו רואים את פגמיה. אנחנו פועלים לתקן את המדינה; לא להחריב אותה. לא שוברים את המדינה; מתקנים אותה.

''אכן, יש פלונטר פוליטי. אך יש לכך פתרון פשוט ומיידי: שראש הממשלה יזמן אליו את ידידי הרב רפי פרץ, יסייע לו להצטרף אלינו, ושיקרא לבן גביר להסיר את התמודדותו לכנסת. זה בידי ראש הממשלה, ורק בידיו. הקריאה של הליכוד כלפיי להכניס לרשימה בהנהגתי את בן גביר אינה ראויה. אמשיך להילחם על ערכיי״.