איצטדיון טדי. במשטרה לא יכולים לאבטח?
איצטדיון טדי. במשטרה לא יכולים לאבטח? חזקי עזרא

גדול עליה. משטרת ישראל נגד הכדורסל הישראלי שוב, הפעם תורה של משטרת ירושלים להוות איום ממשי על קיומו של משחק כדורסל.

לאחר הסאגה סביב משחק הדרבי התל אביבי בליגת העל בכדורסל לפני כחודש וחצי בו משטרת ת"א דרשה מימון של כוחות שיטור מוגזמים ומופרזים וכמעט הביאו לביטול משחק הדרבי התל אביבי, ומשטרת חיפה שדרישתה למימון כוחות של 92 שוטרים ביטל הפנינג חנוכה ומחירים שווים לכל כיס, כעת תורה של משטרת ירושלים להצטרף לניסיונות למנוע קיום משחק כדורסל במסגרת ליגת ווינר סל.

במכתב שהוציא סנ"צ דקר אשל מתחנת מוריה בירושלים לראש אגף מבצעים במחוז ירושלים, כתב זה כי הוא מורה לדחות את קיום משחק הכדורסל שאמור להתקיים בהיכל הפיס ארנה שבבירה בין המארחת הפועל ירושלים להפועל ת"א בתאריך ה-2 בפברואר.

הסיבה לדבריו להוראה שפוגעת באוהדים, בספורטאים ובכל מי שקשור לעולם הספורט הישראלי הינה בשל חוסר היכולת שלו ושל פקודיו ממשטרת ירושלים, לאבטח את הגעתם של 20,000 אוהדים כשבמקביל למשחק זה יתקיים משחק כדורגל במסגרת ליגת העל שבכדורגל בין בית"ר ירושלים לבני יהודה באצטדיון טדי הסמוך לאולם הכדורסל.

במכתבו כתב סנ"צ דקר כי למשחק הכדורגל צפויים להגיע כ-12 אלף צופים ולמשחק כדורסל כ-8,000 צופים וכי מלבד בעיית החנייה הקשה הקיימת במקום, המתח הגדול הקיים בין מחנות האוהדים השונות היא שמאיימת על הפרות הסדר הציבורי במקום ולכן יש לדחות את משחק הכדורסל.

במנהלת ליגת העל קיבלו בזעם את החלטת המשטרה וטענו כי אין לזו את הסמכות להחליט איזה משחק לדחות, מה עוד שלטענתם, הפועל ירושלים ביקשה לשריין את האולם לתאריך זה לפני זמן רב.

בנוסף, במנהלת ציינו כי נתוני האוהדים של משטרת ישראל רחוקים מלשקף את המספרים האמיתיים של האוהדים הצפויים להגיע לשני המשחקים הסמוכים זה לזה, כאשר לטענתם מתוך משחקיהן האחרונים של כל ארבע הקבוצות עולה תמונה כי לשני המשחקים גם יחד צפויים להגיע כ-13 אלף אוהדים בלבד.

"האם משטרת ישראל אינה יכולה לטפל בשני אירועים סמוכים המארחים 13 אלף צופים?", כתבו במנהלת בתגובה למשטרה, "הרי התקיימו משחקים רבים של בית"ר ירושלים ונבחרת ישראל בהם התארחו 30 אלף צופים במשחק אחד. אנו מצפים ממשטרת ישראל להיערך בהתאם ולאפשר לנו לקיים את המשחק במועד בו אנו מעוניינים לקיימו, ב-2 לפברואר בשעה 19:00, שעה ורבע לפני פתיחת המשחק בטדי".

יש לציין כי זו אינה הפעם הראשונה בה מתקיימים שני משחקים של הקבוצות הירושלמיות, מהכדורסל ומהכדורגל במקביל, מה עוד שלפני פחות מחודש נערך בטדי משחקה של בית"ר ירושלים נגד הפועל רעננה, כשבמקביל הייתה הופעה של ישי ריבו ואברהם פריד בהיכל הפיס ארנה שבבירה, כך שמצופה ממשטרת ירושלים שהצליחה לאבטח בעבר אירועים המוניים הרבה יותר וכאלה מורכבים הרבה יותר, להצליח להתמודד גם עם כמות צופים של 13 אלף וגם עם כמות של 20 אלף כמו שהם טוענים.