מדהים: פסטיבל הקרח בסין

אם חשבתם שבארץ קר, חכו עד שתגיעו לצפון סין. פסטיבל הקרח הסיני נפתח והוא פשוט מדהים

מתנאל ראט , י"ח בטבת תש"פ

מדהים: פסטיבל הקרח בסין-ערוץ 7
שורד למשך כל החודש
צילום: iStock

אם אתם מרגישים שהחורף בישראל קטן עליכם, אתם מוזמנים לנסות את החורף בחרבין.

הטמפרטורה בעיר בצפון סין נמצאת רוב מוחלט של השנה מתחת לאפס והיא הפכה להיות גן עדן לפסלי קרח מרחבי העולם שיוצרים בה את פסטיבל הקרח הגדול בעולם.

כמדי שנה, גם השנה נפתח פסטיבל הקרח הגדול בעולם בסין. פסטיבל הקרח, או בשמו המלא "פסטיבל חרבין הבינלאומי לפיסול בקרח ושלג" ממוקם בצפון סין ומושך אליו מדי שנה מאות אלפי תיירים מרחבי העולם שבאים לצפות בפיסולי קרח ענקיים ולנסות גם לגלוש קצת בקור המקפיא.

לתערוכות הפיסול מגיעים אומנים מכל רחבי העולם שבונים יחד עם כ10,000 עובדים את ממלכת הקרח. לבניית מגדלי הענק, הפועלים משתמשים במאות אלפי לבנים מקרח ואמני הקרח מעצבים אותם על ידי שימוש במסורים, להביורים ואפילו קרני לייזר. מחלק מהמגדלים אפשר גם להחליק במגלשות קרח מיוחדות שאולי מקפיאות לאורך כל הדרך, אבל הן הדרך המהירה ביותר לרדת למטה.

אבל עיקר הפסטיבל מתרחש דווקא בלילה. עם רדת השמש, תאורה צבעונית הופכת את טירות הקרח לחגיגה של צבעים ולאומנות בפני עצמה. מזג האוויר הקפוא מאפשר לתערוכה להתקיים למשך 30 יום בהם יכולים התיירים גם ליהנות מסקי והחלקה על הקרח ואפילו מטבילה במי הקרח של הנהר הסמוך.

מלבד מגדלי הקרח, ניתן למצוא בתערוכה גם פסלים שונים כמו רכבת קרח ענקית, דרקון צבעוני ואפילו בקבוק קוקה קולה מקרח בגובה של כעשרה מטרים. ולמקרה שתהיתם- המגדל הכי גבוה בפסטיבל הוא בגובה של 40 מטרים.

אז אם אתם מחפשים מקום לראות מגדלים מדהימים תוך כדי נקישת שיניים, הפסטיבל בחרבין מחכה לכם.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!