מוטי יוגב פורש: "הרב פרץ גנב את המפלגה"

ח"כ יוגב עוזב את החיים הפוליטיים ותוקף את יו"ר הבית היהודי, ''רפי פרץ לא אדם ישר, לא ראוי להיות שליח ציבור".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בטבת תש"פ

ח"כ מוטי יוגב פורש מרשימת ''ימינה'' לכנסת ה-23, לאחר ששובץ במקום ה-11.

"מילה של הרב פרץ היא לא מילה", תקף יוגב בעקבות החלטת פרץ לשריין את שרה ב"ק ברשימה על חשבון מקומו של יוגב. ''מפלגה שאנשיה לא מתנהגים לפי אמות המילה והדרך לא תהיה בה ברכה''.

הוא מתח ביקורת על יו"ר הבית היהודי ושר החינוך ששריין ברשימה את שרה ב"ק על חשבון מקומו של יוגב, ''הרב פרץ לא ראוי להיות שליח ציבור. ראש המפלגה ניצל חוקה כדי לגנוב את המפלגה מנבחריה ובוחריה.

''החלטתי שלא להתמודד לכנסת הבאה", הכריז יוגב. ''הבית היהודי בראשות רפי פרץ איבדה את דרכה".

''מפלגה שראשיה אינם מתנהגים ביושרה על פי מידת האמת והצדק לא תהיה בה ברכה", תקף יוגב בהצהרה שנשא במשכן הכנסת. ''ראש המפלגה רפי פרץ גילה, לאורך כל דרכו הפוליטית, חוסר יושרה, חוסר מנהיגות, ופעל בניגוד לרצון הציבור שבשמו נבחר, הוא לא ראוי להיות שליח ציבור.

''ראש המפלגה ניצל חוקה שאפשרה לו ולמנכ”ל המפלגה לעשות במפלגה כראות עיניו ולגנוב אותה מבוחרי המפלגה ונבחריה. לאחר מאמצים רבים של ניסיונות לעבוד מתוך יושרה ושיתוף, במציאות בה היו"ר רפי פרץ עושה ברשימות המועמדים כרצונו, החלטתי שלא להתמודד לכנסת הנוכחית, במפלגה שבראשה עומד אדם שאינו ישר בלשון המעטה אינה מתנהלת ע"פ מידת האמת, הצדק והחברות''.

יוגב המשיך: ''במפלגה כזו לא תהיה ברכה. הבית היהודי בראשות הרב רפי פרץ איבד את דרכו. רפי פרץ פגע בחברי המרכז של הבית היהודי, בחברי ובחברות התנועה הציונית דתית כולה. בבחירות הקרובות לכנסת לא אתמודד.

''יחד עם חברות וחברי הבית היהודי, נשקם מחדש את המפלגה הציונית הדתית – על מנת שתחזור לייצג, ייצוג אמיתי, את הציבור הציוני-דתי, הרחב לגווניו. אמשיך לשרת נאמנה את עם ישראל ואת הציונות הדתית, יש עוד הרבה משימות לפנינו", הוסיף חבר הכנסת.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הגיב לפרישתו של ח"כ מוטי יוגב ואמר ''צר לי על חבר הכנסת מוטי יוגב. איש יקר, חרוץ וחדור תחושת שליחות לציונות הדתית, לדרכה, ערכיה ומפעליה. איש ישר והגון שהאמת נר לרגליו. עצוב מאוד על הסיטואציה שנוצרה".