בכירי ימינה, בנט, פרץ, שקד וסמוטריץ'
בכירי ימינה, בנט, פרץ, שקד וסמוטריץ' צילום: קובי ריכטר/TPS

1. נפתלי בנט ניצח אתמול שלוש פעמים: הניצחון הראשון שלו הוא החזרה לעמדת ההנהגה של הציונות הדתית והימין האידאולוגי, ללא מתחרים וללא טוענים ממשיים לכתר.

הניצחון השני הוא החיזוק המשמעותי מאוד של מפלגתו, הימין החדש, בתוך רשימת "ימינה". אם תשוו את רשימת "ימינה" בבחירות ספטמבר לרשימה הנוכחית, תגלו שמי שהתחזק ללא הכר זו רשימת הימין החדש.

הניצחון השלישי הוא ניצחון האמינות. בנט הבהיר שלא ירוץ עם בן גביר ונותר איתן בעמדתו למרות כל המהפכים והלחצים. בתוך כל הלילה העגום הפוסט שפרסם ובו הבהיר מדוע לא יתמודד ברשימה אחת עם בן גביר, יהיה אשר יהיה, הוסיף לבנט נקודות רבות בקרב תומכיו.

2. המפסיד הגדול הוא הרב רפי פרץ. המחשבה שהוא יהיה "פוליטיקאי מתוחכם" ויעשה לסמוטריץ' "תרגיל" התגלתה כאיוולת. בסופו של דבר הרב פרץ איבד במהלך גם את האמינות שלו, גם את התדמית שלו כפוליטיקאי שמבין דבר או שניים, וגם את התמיכה בו בתוך המפלגה.

יוגב : פרץ לא ראוי להיות שליח ציבור

3. המפסידה הגדולה עוד יותר היא מפלגת הבית היהודי. לפני חודש ומשהו סמוטריץ' הציע לבית היהודי איחוד מרכזים ומנגנונים. בבית היהודי חשדו שהוא רוצה להשתלט עליהם, ולא הבינו שזו ההזדמנות שלהם להשתלט עליו.

הבוקר המנגנון של הבית יהודי מגלה שעידית סילמן בימין החדש, ששרה ב"ק בכלל במפלגת אח"י, ומוטי יוגב נשאר בבית. כל היצוג הפוליטי של המפלגה הולך להסתכם באדם אחד, היו"ר שמעמדו נפגע, הרב רפי פרץ. מבחינה מפלגתית זו צרה צרורה. אנחנו קרובים היום יותר מכל נקודה אחרת בעבר לסופה של המפלגה.

4. ומילה אחרונה לצבועים שכבר שלושה שבועות מסבירים לנו כמה נורא זה שהציונות הדתית חוברת לתלמידי כהנא והלילה פתאום נזכרו ש"מילה זו מילה": אנא תחסכו מאיתנו את ההטפות, רואים לכם.