גאווה לערבה התיכונה

מתחם הסוויטות "זמן ערבה" בצוקים זכה בפרס על מיקומו
בראש טבלת אתרי הלינה המובילים בישראל.

תגיות: תיירות ערבה
קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ט בטבת תש"פ

גאווה לערבה התיכונה-ערוץ 7
זמן ערבה
צילום: אביעד ברזמן

גאווה לערבה התיכונה. בראש טבלת אתרי הלינות המבוקשים, בעלי הדירוג הגבוה ביותר לשנת 2020 של חברת בוקינג Booking.com ממוקם מתחם הסוויטות "זמן ערבה" בישוב צוקים, בערבה התיכונה.

האתרים זוכי הפרס, הינם בעלי ציון ממוצע של 8 ומעלה מתוך 10.

יאיר לדרמן, הבעלים של "זמן ערבה" אומר שהטבע הוא הדבר החשוב ביותר במתחם, הממוקם על שמורת הטבע נחל עשוש. "לחיבור עם הטבע עוצר הנשימה, השפעה עצומה על השלווה ומצב הרוח המסוים אליו נכנסים בשהייה כאן", אומר לדרמן ומוסיף, "לפני יותר מ- 20 שנה יצאתי למסע דו-גלגלי במדבריות העולם, על קו הרוחב 32 המחבר בין מדבר סונורה שבמקסיקו למדבר סהרה ורוח המגרב ואל עבר המדבר שלנו כאן בערבה. הזיכרונות, החוויות והרגעים שנאספו שם, לא נשכחו. גרגרי החול ואבק הדרכים ממקומות נידחים בעולם נערמו להם יחד וחיכו לזמן הנכון במקום הנכון, את כל רשמי המסעות חיברתי כאן בזמן ערבה לחוויה".

מתחם הסוויטות, "זמן ערבה" נפתח רק לפני שנה וחצי ומאז הפך למבוקש מאוד, הוא משתרע על פני 23 דונם של נוף בראשיתי וכולל 5 סוויטות מעוצבות ומוקפדות. בחודשים הקרובים יושקו עוד 2 סוויטות חדשות ומיוחדות ואחריהן צפויות להיפתח עוד ארבע סוויטות הנמצאות כבר בשלבי בנייה, כך שבעתיד הקרוב יכלול המתחם 11 סוויטות, הממוקמות מול נוף המדבר הפראי ועוצבו בהשראת המדבר וברמה הגבוהה ביותר.

בכל סוויטה בריכת טבילה פרטית מחוממת, הממוקמת על דק עץ, חדר רחצה זוגי בסגנון חמאם, השראה ממסעות במדבריות העולם שקיימו בעלי המתחם. תהליך התכנון, הפיתוח והבניה ארכו כעשור, הושם דגש על שימוש בחומרים מקומיים כגון לבני אדמה, כפות תמרים ועץ, יחד עם בניה מתקדמת ואקולוגית המשמרת אנרגיה. פריטי עיצוב אותנטיים שנאספו ונבחרו בקפידה, נשזרו עם סמלים וניחוחות ממדבריות בעולם, יחד עם עבודות אומנות מקוריות מחומרים ממוחזרים שנעשו על ידי אומנים מקומיים מכפר האומנים בצוקים שיצרו מרחב מעורר השראה שנעים לשהות בו.

במתחם "זמן ערבה" שבילים העוברים בין בוסתן מטופח, ספסלים המשקיפים אל הנוף, מבנה מרכזי גדול ומיוחד המיועד להתכנסות, מקום למדורה בערב, קיום סדנאות ואירועים וכן מטבח מרכזי גדול ומאובזר.

בתיירות הערבה התיכונה ברכו את לדרמן על הזכייה ורואים בה חלק מהצלחת התיירות האיכותית בערבה וכן עידוד הקונספט התיירותי שמובילים משרד התיירות ומועצה אזורית הערבה התיכונה, לעידוד תיירות מדברית בערבה, עם פתיחת שדות התעופה החדשים בנגב.

חמשת סוגי האירוח המובילים בישראל, מבין הזוכים בסדר יורד, הם דירות עם 1,499 זכיות, מלונות עם 331 זכיות, הוסטלים עם 313 זכיות, בתי הארחה עם 148 זכויות ובתים עם נציגות של 113 זכיות.

עכו נבחרה כעיר המזמינה והחמה ביותר בישראל על פי הדירוג. אחריה בין המקומות המזמינים ביותר בישראל ניתן למצוא בסדר יורד את ערד, מצפה רמון, חד נס, אילת, חיפה, קיסריה, נהריה, צפת, הרצליה, ירושלים, טבריה, אשקלון, נתניה, אשדוד, בת ים ותל אביב. בין מבחר מקומות האירוח בישראל שנבחרו נכללים כאמור, בראש הטבלה "זמן ערבה", מלון דירות "רנומה אפרטמנטס" בתל אביב, "ורד במדבר" במדרשת בן גוריון, "הבית הטמפלרי" בירושלים ועוד.

אטרקציות נוספות בערבה התיכונה- https://goarava.co.il