טוויטר מתנצלת על מודעות לניאו נאצים

חברת הטכנולוגיה מתנצלת לאחר שהתברר כי אפשרה למקד מודעות לקבוצות לקבוצות משתמשים מסוימות בהן ניאו נאצים וקבוצות שנאה.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ט בטבת תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

טוויטר מתנצלת לאחר שהעניקה אפשרות למשתמשיה למקד מודעות מסוימות עבור קבוצות שנאה כמו ניאו נאצים, קבוצות התומכות בעליונות הגזע הלבן ועוד.

תחקיר רשת BBC הבריטית גילה כי הרשת החברתית יצרה פרופילים מפורטים של המשתמשים שלה, על ידי איסוף נתונים כמו מעקב אחרי הפוסטים אותם הם מפרסמים והסרטונים אותם הם משתפים.

איסוף הנתונים אפשר למפרסמים ברשת החברתית למקד את הפרסומות שלהם לקבוצות מסויימות, לדוגמא ניאו נאצים, קבוצות התומכות בעליונות הגזע הלבן, או קבוצות הפועלות נגד הקהילה הגאה.

ארגונים הפועלים נגד ההסתה ושנאה ברשתות החברתיות התריעו כי יציאת הפרופילים מאפשרת למפרסמים להעביר מסרי פרסום לקבוצות השנאה האלו, מה שמוביל לאחר מכן למתקפות פיזיות נגד אנשים או קהילות מסוימות.

צמד מילים באפשרויות החיפוש עבור מפרסמים היתה "ניאו נאצים" ובבריטניה בלבד ניפקו מילות החיפוש הזה בין 67 ל 81 אלף תוצאות. בתגובה לתחקיר רשת BBC הודיעה טוויטר כי תפעל לשנות את מדיניות הפרסום ויצירת הפרופילים שלה, על מנת למנוע פרסומים שימוקדו לקבוצות שנאה ספציפיות.

"צעדי המניעה שלנו כוללים איסור על שימוש במונחים מפלים או רגישים, אשר אנו מעדכנים על בסיס קבוע. במקרה הזה, חלק מאותם מונחים הותרו למטרות פרסום ממוקד, וזו היתה שגיאה. אנו מאוד מצטערים שזה קרה, וברגע שקיבלנו מידע על הנושא פעלנו לתקן אותו מיידית" נמסר בהודעת טוויטר.