ניצן חן
ניצן חן צילום: מרים צחי

שבוע לפני פתיחת אירוע הזיכרון של פורום השואה הבינלאומי העניין התקשורתי הבינלאומי הולך וגובר.

למעלה מ-500 עיתונאים זרים מכ-50 מדינות כבר נרשמו למרכז התקשורת שיוקם במוזיאון יד ושם, מתוכם קרוב ל-300 עיתונאים שיגיעו ברכבת אווירית במיוחד לרגל האירוע. עבור רבים מהם זהו ביקור ראשון בישראל.

לאור הביקוש הרב תגברה לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ) את מערך נותני השירותים לצוותי התקשורת הזרה, הכוללים קליטה מהירה, ערכות הסברה ואמצעי שידור והפצה מהירים בערוצי הדיגיטל.

ביקורו ההיסטורי של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שקוצר אמש ליממה אחת, ילווה בכ-100 עיתונאים רוסיים המהווים את המשלחת הגדולה ביותר. מאידך, הדרמה סביב בית המלוכה הבריטי נתנה את אותותיה, ואת יורש העצר של הממלכה הבריטית, הנסיך צ'ארלס, ילוו 8 עיתונאים בלבד.

מפולין צפויים להגיע 13 עיתונאים וזאת למרות סערת החלטתו של נשיא פולין שלא להשתתף באירוע. 30 עיתונאים מגרמניה מגיעים לאירוע, בו ישתתף וינאם נשיא גרמניה, פרנק-ואלטר שטיינמאייר, לצד 30 עיתונאים מארה"ב, ששולחת את סגן הנשיא, מייק פנס. מדינות בולטות נוספות מהן מגיעים עיתונאים: איטליה - 12, צרפת -11 , צ'כיה - 11, הולנד, רומניה וספרד – 8 מכל אחת. כ-70 עיתונאים ממדינות נוספות.

ניצן חן, מנהל לשכת העיתונות הממשלתית אמר כי לע"מ תעמיד לרשות העיתונאים הזרים מגוון כלים ואמצעים דיגיטליים אשר יאפשרו להם לקבל מידע אונליין בפלטפורמות שונות ובכל השפות.

בנוסף, תקיים לע"מ בשיתוף יד ושם ומשרד החוץ, לאורך כל השבוע סיורים ייעודיים לעיתונאים להיכרות עם מדינת ישראל בכלל ועם נושא השואה בפרט.

כמו כן, תארח לע"מ בשיתוף עיריית ירושלים ומשרד החוץ את ראשי משלחות התקשורת לארוחת ערב חגיגית שתיערך במערת צדקיהו, יום לפני האירוע הגדול ביד ושם, וכן תעביר לע"מ בשידור חי את קבלת הפנים הרשמית לראשי המדינות בבית הנשיא שתיערך באותו הזמן. כל האירועים משלב נחיתת המנהיגים בשדה התעופה ועד לעזיבתם יועברו בשידור חי ויופצו בפלטפורמות השונות באחריות והובלת לע"מ.

עוד הוסיף חן כי "מדובר במבצע חסר תקדים שמצריך גיוס כללי בלע"מ. ההתעניינות התקשורתית באירוע אינה זכורה בישראל בשנים האחרונות, הן מבחינת מספר העיתונאים המביעים עניין לסקר את האירוע והן מבחינת מגוון המדינות שמנהיגיהן עזבו את עיסוקיהם והגיעו להשתתף למדינת ישראל. לע"מ יחד עם משרד החוץ תעשה הכל על מנת שמשלחות העיתונאים שבחרו להגיע לישראל ולסקר את מגוון האירועים הצפויים יקבלו את השירות הטוב ביותר מרגע נחיתתם ועד לעזיבתם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו