חיים מסילתי
חיים מסילתיצילום: דנה קופל

חיים מסילתי נבחר אמש (חמישי) ברוב של למעלה מ-50% לקדנציה שנייה כיו"ר לשכת שמאי מקרקעין וימשיך לכהן בתפקיד בשלוש השנים הבאות.

מסילתי גבר בהצבעה חשאית על המועמדים אמנון נזרי ודליה עסיס. כ-800 שמאים השתתפו בהצבעה.

מסילתי מסר כי "אני מודה לכל השמאים על האמון בדרך ועל הזכות להמשיך ולייצג אותם. אנחנו לא מתכוונים לשקוט על השמרים וגם בקדנציה הזו נמשיך לחזק את מעמדו של השמאי. נשלים בעזרת ה' טיפול בנושאים שנותרו פתוחים כדי לחזק ולייעל את הענף".

בשלוש השנים האחרונות פעל מסילתי לקידום מעמד השמאים. בין היתר מסילתי קידם את התקינה הבינלאומית בתחום השמאות והכניס את ישראל כחברה רישמית במועמת השמאות הבינלאומית (ivsc). כמו כן, קידם את נושא שכר הטרחה לשמאים על בסיס הצלחה, פעל לשיפור שכר השמאים במגזר הציבורי .

מסילתי פעל גם בנושא הכנסת תחרות לתחום ביטוח אחריות מקצועית ובמהלך הכהונה הראשונה שלו נכנסה חברת ביטוח נוספת לתחום ובעקבות התחרות הופחתו עלויות למשרדי השמאים.

הלשכה פעלה גם למען הצרכנים הסופיים כאשר יזמה חקיקה בנושא השומות המוסכמות.

חברי הוועד שנבחרו אמש הם: סער פלד שיכהן כסגן היו"ר, חזקיה העצני, תמר אברהם, שחם עידו, מוריה רבני לוי, איל דוד, איריס כדרי שלומוביץ, מישל אשור, פנחס ארגוב וחננאל ברהום. לתפקיד יו"ר ועדת הביקורת נבחרה נחמה בוגין. לתפקיד יו"ר בית הדין בלשכה נבחר שאול רוזנברג.