שרן השכל: לאפשר לח"כים להתפלל באולם יצחק

חברת הכנסת מהליכוד קוראת לאפשר לשרים ולח"כים להתפלל בכל מערת המכפלה, "פגיעה בחסינות חברי-הכנסת חייבת להיות מנומקת ומוסברת".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בטבת תש"פ

שרן השכל: לאפשר לח"כים להתפלל באולם יצחק-ערוץ 7
ח"כ השכל עם הלל הורוביץ בחברון
צילום: דוברות

ח״כ שרן השכל (הליכוד), חברת ועדת חוץ וביטחון, ערכה אתמול (ה’) סיור בחברון וביקרה במערת המכפלה, במוזיאון בית הדסה, בשוק וברובע חזקיה בו אושרו לאחרונה לבניה 100 יחידות דיור חדשות.

לסיור הצטרפו הרב הלל הורוביץ, ראש מועצת הישוב היהודי בחברון ונועם ארנון דובר הישוב היהודי.

״כבר 4 שנים מאז כניסתי לכנסת שאני מקפידה לבקר כל חודשיים שלושה בחברון כדי לסייע להתיישבות ולהביא קבוצות של כתבים, דיפלומטים זרים וראשי אירגונים למערת המכפלה על מנת להמחיש את סוגיית חופש הדת בישראל ובחברון בפרט", סיפרה חברת הכנסת.

היא הלינה על כך שחברי כנסת ושרים לא יכולים להתפלל באולם יצחק במערת המכפלה. ''עד היום הסטטוס קוו היה שמותרת כניסת שרים וח״כים עם הפמליה שלהם לאולם יצחק. מעולם לא סורבתי כניסה, בכל פעם שאני נכנסת עם קבוצה לתוך אולם יצחק, שבו יהודים אינם מורשים להתפלל, זה רגע שמרגש אותי מאוד אך גם מעציב אותי.

''לצערי הרב זו כבר הפעם השלישית בחודשים האחרונים בה אני מקבלת סירוב כניסה לאולם יצחק. הפגיעה הזו בעיקרון החסינות של חברי-הכנסת היא פגיעה חמורה באחד הכלים החשובים שניתנו לנו חברי-הכנסת כדי לבצע את תפקידנו, כל פגיעה בחסינות חברי-הכנסת חייבת להיות מנומקת ומוסברת ואסור להקל בחשיבותה. לא קיבלתי שום הסבר מדוע פגעו בחסינות שניתנה לי ויותר מזה מדוע מופר הסטטוס קוו שנהוג כבר שנים''.

''אני פונה לאלוף פיקוד המרכז נדב פדן ולשר הביטחון נפתלי בנטל החזיר את הסטטוס קוו לקדמותו ולאפשר לנו חברי-הכנסת והשרים כניסה לאולם יצחק''.

ח"כ השכל הדגישה: ''הישוב היהודי בחברון הוא הביטוי המובהק ביותר של זכותנו על ארץ אבותינו, מערת המכפלה היא הקניין העברי הראשון בארץ ישראל בו קבורה השושלת הישראלית. אני גאה לחזק את המתיישבים ושמחה לשמוע שבקרוב יתווספו לישוב עוד 100 יחידות דיור חדשות. שמחתי לקבל את אות יקירת הישוב היהודי בחברון ואמשיך לפעול כדי להביא לשגשוגו ופריחתו״.