הפגנת ילדי והורי בית הספר בעיריית ת"א
הפגנת ילדי והורי בית הספר בעיריית ת"א צילום: מובילי המחאה

תנועת נאמני תורה ועבודה מצטרפת למאבק למניעת סגירתו של בית הספר 'יפה נוף' שביפו, בית הספר הממלכתי דתי היחיד באזור יפו.

בפניה ששיגרה לשר החינוך, הרב רפי פרץ, קוראת התנועה:

״בימים אלה אנו רואים כיצד במקומות שונים בארץ המשרד מסייע להקמה של תלמודי תורה, המונים 8 עד 20 ילדים, למרות שבסמוך להם יש כבר עתה מוסדות הדומים להם.

פנינו בחודשים יולי וספטמבר 2019 בבקשת חופש מידע על מנת לקבל פרטים על התכנית להכללת תלמודי התורה בחמ"ד, ושוב בתחילת החודש הנוכחי, לקבלת פרטי ההסכם. עד היום בקשתנו לא נענתה. נשמח לקבל פירוט כיצד המשרד מסייע לתלמודי התורה החדשים, כולל סיוע תקציבי, לחץ לקבלת מבנים, ועוד.

ילדי 'יפה נוף' שובתים

לעומת זאת, כעת עומדת לפנינו סגירה של מוסד בן 115 תלמידים, ממ"ד יפה נוף ביפו. בהיעדר ממ"ד אחר במקום קרוב לביה"ס הקיים, רוב התלמידים יעברו למוסדות של החינוך הכללי או של החינוך העצמאי, גם אם יציעו להם להסיע את הילדים לממ"ד אחר מרוחק.

ביחס למספר התלמידים: אין אנו תומכים בהפעלת מוסדות קטנים ואולם על פי הנתונים שבידינו, יש מגמת גידול אותה ניתן לראות, למשל בכיתה א', שם יש (לראשונה זה שנים) כיתה תקנית של 25 תלמידים. כמו כן, על פי מספר הילדים בגני החובה והטרום חובה הממלכתיים דתיים ביפו, ניתן לראות את המשך הגידול. הדבר מצביע על מגמת גידול באוכלוסיית היעד ונכון לעשות את המאמץ על מנת לשמר זאת.

אם ניתן לסייע לכיתות בודדות וקטנטנות של תלמודי תורה במקומות בהם כבר יש מוסדות אחרים קיימים, אנו בטוחים שניתן לסייע גם לממ"ד יפה נוף, היחיד ביפו, ולמנוע את סגירתו.

נודה לך על סיועך במציאת פתרון מיטבי למקרה זה״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו