פורר: ש"ס תצטרף לבקשה לפסילת יזבק

ח"כ עודד פורר ממשיך לאסוף חתימות לבקשה לפסילת ח"כ היבא יזבק מהתמודדות לכנסת ה-23, ותוהה מה עמדת "יהדות התורה" בנוגע לבקשה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בטבת תש"פ

עודד פורר
עודד פורר
צילום: קובי ריכטר/TPS

ח"כ עודד פורר הודיע הבוקר (ראשון) כי יו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ אבי ניסנקורן, הודיע לו כי הסיעה תצטרף לבקשה שצפויה ישראל ביתנו להגיש לפסילת התמודדותה לכנסת של ח"כ היבא יזבק מהרשימה המשותפת.

בציוץ שפרסם בטוויטר ציין פורר כי תשובה דומה קיבל מהליכוד, וכי כעת הוא ממתין לתשובה בנושא מסיעות יהדות התורה וש"ס.

זמן קצר לאחר מכן צייץ פורר, "ח"כ משה ארבל הודיע לי שסיעת ש"ס תצטרף לבקשה. מצוין. נשאר לשמוע מח"כ משה גפני את עמדת סיעתו".

"אין לו טוויטר, אבל בטוח יש כאן מספיק פעילים שלו שנוסף לטלפון הכשר יש להם גם טלפון חכם וטוויטר כדי לומר מה עמדת יהדות התורה", הוסיף פורר.

מוקדם יותר הבוקר שיגר יו"ר סיעת הרשימה המשותפת, ח"כ אחמד טיבי, בראיון לגלי צה"ל אזהרה מרומזת לרשימת כחול לבן, לפיה תמיכה בפסילת מועמדות ח"כ היבא יזבק תביא לאי המלצה על ח"כ בני גנץ לראשות הממשלה.

"התמיכה הצפויה של כחול לבן בפסילת יזבק היא התפתחות שלילית", אמר טיבי והוסיף כי הוא "מצפה ממי שרוצה להיות חלופה לשלטון לא להתנהג כמו חיקוי שלו או לעקוף את הליכוד מימין".

ח"כ יועז הנדל מכחול לבן הגיב לדברים גם כן בראיון לגלי צה"ל וטען כי גם מעשיו ודבריו של ח"כ אחמד טיבי חורגים מגבולות הלגיטמי.

"גם לו לא חסר. תלויה אצלו בבית תמונה של ערפאת. הוא כבר הרבה מעבר לשטח האפור", אמר הנדל על ח"כ טיבי.