גורם מדיני: הפטפטת מסכנת את שחרור נעמה יששכר

גורמים המעורים במאמצים להשבתה ארצה של הצעירה הישראלית מזהירים כי השמועות והדיווחים עלולים להכשיל את המאמצים להביא לשחרורה.

ערוץ 7 , כ"ב בטבת תש"פ

גורם מדיני: הפטפטת מסכנת את שחרור נעמה יששכר-ערוץ 7
נעמה יששכר
צילום: באדיבות המשפחה

גורמים מדיניים, המעורים בפרשת נעמה יששכר, מתריעים היום (ראשון) כי ההצהרות בנוגע להתפתחויות חיוביות בעניינה עלולים לפגוע במאמצים להביא לשחרורה, כך מדווח העיתון "ישראל היום".

לדבריהם, השמועות שנפוצו בישראל בנוגע לשחרורה הקרב והדיווחים בנושא, לרבות ההצהרות החוזרות והנשנות של גורמים בישראל, בכלל זה של ראש הממשלה, כי העניין לקראת פתרון לא מוסיפות דבר ורק עלולות להזיק.

"בשביל מה לדבר? איזו תועלת זה מביא? מוטב להתאפק עוד כמה ימים", אמר לעיתון אחד המקורות המעודכנים בתמונת המצב המלאה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר את ישיבת הממשלה בהתייחסות לביקורו הצפוי של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין השבוע בישראל במסגרת פורום השואה הבינלאומי.

"לפני כשנה הזמנתי את הנשיא פוטין לטקס חנוכת האנדרטה לזכר הרוגי המצור בלנינגרד, אני שמח שהוא נענה להזמנתי", ציין נתניהו, "השבוע אנחנו נחנוך את האנדרטה בגן סאקר".

ראש הממשלה התייחס גם לדיווחים השונים אודות התקדמות במגעים מול רוסיה בנוגע לאפשרות שחרורה של הצעירה נעמה יששכר מהכלא הרוסי.

"שוחחתי עם הנשיא פוטין גם על עניינה של נעמה יששכר ואני מקווה שבהזדמנות הזו של הביקור נשמע גם בשורות טובות בעניינה", אמר נתניהו.