בישיבת הר ברכה: השקת ספרי הרב אמסלם

בישוב הר ברכה שבשומרון הושקו ספרי הרב אמסלם בענייני גיור. הרב אליעזר מלמד על הרב אמסלם: "מוסר נפשו על הגיור ועל עם ישראל".

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ב בטבת תש"פ

בישיבת הר ברכה: השקת ספרי הרב אמסלם-ערוץ 7
הרב אמסלם
פלאש 90

בישוב הרב ברכה הושקו ספריו החדשים של הרב חיים אמסלם, יו"ר תנועת 'עם שלם', בענייני גיור, "שארית ישראל", "ואהבתם את הגר" וספר "מזרע ישראל". הספרים עוסקים כולם בהיבטים שונים של שיטתו המקרבת בעניין גיור.

ספרים אלה יוצאים בהמשך לספריו "זרע ישראל" ו"מקור ישראל" המסכמים את מחקרו המעמיק, המקיף ופורץ הדרך בסוגיית הגיור.

השקת הספרים נערכה בבית הכנסת אוהל יצחק שבהר ברכה, אורגנה והונחתה על ידי הרב רפאל דלויה מייסד בית הכנסת ודיין גיור. הרב אליהו אבירז'ל, אב בית הדין בירושלים, נשא דברים על ענייני מילה ומצוות אהבת הגר וברך את הרב אמסלם על פועלו. הרב אליעזר מלמד, רב הישוב הר ברכה וראש הישיבה, מסר שיעור קצר בהלכות גיור וציין כי הרב אמסלם מוסר נפשו על עניין הגיור ועל עם ישראל, בירר היטב את הסוגיה והוא מברך אותו שימשיך בבירורו ויביא ברכה גדולה לעם ישראל.

חתן השמחה, הרב חיים אמסלם, הודה למברכים ודיבר על שיטתם של חכמי צפון אפריקה והנהגתם בפועל בענייני גיור.

כיבדו בנוכחותם את האירוע מר אריה טולידאנו יו"ר קרן זרע ישראל הפועלת עם הרב אמסלם בענייני גיור, הרב יהודה שלוש - רב שכונות בנתניה, הרב אביה הכהן – דיין גיור, הרב דוד ברופסקי מארגון 'גיור כהלכה', הרב יעקב עדי - רב המועצה האזורית מטה יהודה, ורבנים ותלמידי חכמים רבים מהישוב הר ברכה.

בהמשך האירוע נערכה למשתתפים סעודת מצווה מפוארת בליווי פיוטים ושירים לכבוד השקת הספרים ולכבוד יום ההילולה לרמב"ם, לרבי יעקב אבוחצירא ולרבי משה כלפון הכהן.