יאיר נתניהו משתלח ביושב ראש הכנסת

בנו של ראש הממשלה כתב ציוץ ארסי בטוויטר נגד חמיו של אדלשטיין ומחק אותו מאוחר יותר. גם מקורבי ראש הממשלה תקפו את יו"ר הכנסת.

ערוץ 7 , כ"ב בטבת תש"פ

יאיר נתניהו משתלח ביושב ראש הכנסת-ערוץ 7
יאיר נתניהו
צילום: FLASH90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, חוזר הערב (ראשון) לכותרות.

זמן קצר אחרי הודעתו של יו"ר הכנסת כי יכנס את המליאה בשבוע הבא לדיון בנוגע לחסינות ראש הממשלה תקף בנו של ראש הממשלה בחריפות את יולי אדלשטיין בחשבון הטוויטר שלו.

"אבא של אשתו הוא לאוניד נבזלין. אוליגרך שמבוקש על רצח ברוסיה, והבעלים של עיתון 'הארץ'. רק בזכות הכסף הרב שהוא מזרים אליו, העיתון לא פושט רגל", כתב נתניהו הבן.

אחרי זמן קצר מחק את הציוץ.

מקורבי ראש הממשלה הגיבו להחלטת יו"ר הכנסת ואמרו, "עצוב לראות כיצד אדלשטיין נופל למלכודת של השמאל, הוא מאפשר במו ידיו להפוך את הכנסת לקרקס פוליטי בזמן בחירות בכך שהוא נותן את ידו לתחבולות השמאל שמנסה להשתמש בכנסת רק כדי לנטרל את נתניהו".

"לא משנה כמה התקשורת והשמאל יחבקו יו״ר הכנסת, הוא לעולם לא יוכל לברוח מהאחריות לכך. החלטתו קובעת דה פאקטו שענייניו של רה"מ יוכרעו פוליטית ולא באופן ענייני ומעין שיפוטי כפי שהחוק דורש".

"ברור לכולם שהטירוף של השמאל לדון בבקשת נתניהו נובעת משתי סיבות מרכזיות: האחת - זה ישמש את קמפיין הבחירות שלהם 'רק לא ביבי', השנייה - הם בונים על עתירה לביהמ"ש שיקבע שאין אפשרות להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה לאחר שכתב האישום יוגש בפועל שכן ידוע לכל שביהמ"ש לא הסיר את האופציה הזו מעל השולחן. אין חולק שהכל בידיו של יולי אדלשטיין, הוא עדיין יכול למנוע את העוול הנורא שייגרם לרה"מ, לימין ולמדינה כולה, עוד לא מאוחר לתקן", סיכמו מקורבי ראש הממשלה.

מוקדם יותר, כאמור, הודיע אדלשטיין על כוונתו לכנס את מליאת הכנסת בשבוע הבא בעקבות הגשת 25 חתימות של חברי כנסת. בהתאם להחלטתו, המליאה תתכנס ביום שלישי.

"כפי שאמרתי לפני שבוע – הליך הדיון בבקשת החסינות של ראש הממשלה הפך למזוהם. סיעות הבית יהפכו את דיוני ועדת הכנסת לתעמולת בחירות אסורה ובית המחוקקים יהפוך לג'ונגל. טעימה מרה מכך הורגשה בדיון שהתקיים בוועדה המסדרת לפני מספר ימים.

במסיבת העיתונאים שבוע שעבר הצהרתי: 'לא אעכב ולא אזרז את הדיון. את כל ההחלטות אקבל על פי אותם ערכים בהם אני דוגל כל חיי ובהתאם להוראות החוק, תקנון הכנסת ופסיקה משפטית קיימת'. כך בדיוק פעלתי כעת. אף שאני חולק על עמדת היועץ המשפטי לכנסת, אני סבור שכדי לשמור על אמון מוסד יו"ר הכנסת על ידי כל סיעות הבית קיימת חשיבות לקבלה", אמר אדלשטיין.

הוא ציין עוד כי כינוס הכנסת לדיון בנושא פוליטי טעון בשבוע שבו מגיעים מנהיגי העולם לישראל, עלול ליצור ביזיון מיותר. "בשבוע מדיני חשוב בישראל, במהלכו מגיעים למדינה, וגם לכנסת, עשרות מנהיגים מהעולם, לא אאפשר במשכן הכנסת התכתשות, שבכל מקרה היא פסולה, ומהווה ביזוי בית המחוקקים. קל וחומר שלא אאפשר לקיים דיון בכנסת בנושא השנוי במחלוקת ביום השואה הבינלאומי שיחול ביום שני הבא".

מפלגת כחול לבן מסרה בתגובה, "נתניהו מפעיל כל לחץ אפשרי בניסיון למנוע את הדיון בבקשת החסינות אבל למרות מאמצי העיכוב - דיוני החסינות יחלו בשבוע הבא, יתנהלו בענייניות ובהוגנות ויסתיימו לפני הבחירות"