עימותים בין שוטרים למוסלמים בהר הבית. ארכיון
עימותים בין שוטרים למוסלמים בהר הבית. ארכיון צילום: משטרת ישראל

השיח' עירכמה סברי, דרשן במסגד אל-אקצה שהורחק למשך שבוע מהמקום ע"י משטרת ישראל, הסביר בראיון לאתר החדשות "פלסטין אל-יום" המזוהה עם הג'יהאד האסלאמי, את הרקע לצעד שננקט נגדו כפי שהוא מבין זאת.

סברי ציין, כי הקמפיין האסלאמי שעודד הגעת מתפללים לתפילת יום השישי בבוקר במסגד אל-אקצה עורר פחד גדול בקרב השלטונות הישראליים.

לדבריו, ההחלטה להרחיקו מהמקום נועדה לטעת רוח של תבוסה וכניעה ל"כיבוש הישראלי", ואולם בפועל הדבר יחזק את האחיזה המוסלמית במסגד אל-אקצה והנכונות להגן עליו תוך הקרבת חיים.

"אני נושא דרשות במסגד אל-אקצה מאז 1973, כלומר מזה 47 שנים, ואני בן של אל-אקצה. ההאשמה נגדי לפיה אני מסית מופרכת, ומי שמסית הוא זה שמאפשר ליהודים הקיצונים לפרוץ לרחבת מסגד אל-אקצה", אמר סברי.

סברי ציין, כי משטרת ישראל הודיעה לו על הרחקתו ממסגד אל-אקצה ועל זימונו למשרדי המשטרה ב-25 בינואר. הוא העריך, כי מדובר בצעד של נקמה ובניסיון לבחון את התגובה של הרחוב הפלסטיני אם הוא מתעניין בגורלו או מוכן להשלים עם הצעדים המגבילים נגדו.

במסר לתושבי ירושלים קרא סברי להמשיך להגיע למסגד אל-אקצה כדי לחזק את האחיזה המוסלמית במקום שהיה כיוון התפילה הראשון עליו הכריז מוחמד לפני שהעביר אותו למכה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו