לדעת לחפש טוב יותר
לדעת לחפש טוב יותרצילום: iStock

גוגל פרץ לחיינו בסך הכל לפני כעשרים שנה, אבל כיום כבר לא ברור איך אפשר להסתדר בלעדיו. אחרי שכבר ראיתם את הדברים הכיפים שיש בגוגל, הבאנו מספר טיפים שיעזרו לכם לחפש בקלות ובמהירות בדיוק את מה שאתם רוצים.

1. לחפש את הביטוי המדויק

אם אתם יודעים בדיוק מה אתם מחפשים, אין צורך שגוגל ייתן לכם תוצאות דומות או קרובות לחיפוש שביקשתם. כל מה שצריך הוא לכתוב את החיפוש במירכאות "באופן פשוט וקל" וכל התוצאות יהיו בדיוק לפי מה שחיפשתם.

2. חיפוש בתוך אתר ספציפי

התוצאות בגוגל מגיעות מאתרים מכל רחבי הרשת, אבל אפשר גם לצמצם את החיפוש לאתר אחד בלבד. כל מה שצריך לעשות הוא להוסיף בתחילת החיפוש את המילה site: ואת שם האתר ותקבלו תוצאות רק מהאתר המבוקש. לדוגמא, אם תרצו לחפש כתבות על רובוטים רק מתוך ערוץ 7 תוכלו לחפש כך: רובוטיםsite:www.inn.co.il .

כל התוצאות מאותו האתר
כל התוצאות מאותו האתרצילום: צילום מסך

3. לתת לגוגל להשלים את החיפוש

אם אתם לא בטוחים מה הביטוי המדויק שכדאי לחפש או שרוצים לחפש כמה תוצאות דומות במקביל, כל שעליכם לעשות הוא רק להוסיף כוכבית קטנה. גוגל יודע להחליף את הכוכבית בשורת החיפוש במילים נפוצות שיתאימו למה שביקשתם ויחפש עבורכם כמה חיפושים שונים. לדוגמא, החיפוש נחל * מוצף יביא לכם חיפושים שונים של נחלים מוצפים ככה שגוגל יחפש לכם "נחל לכיש מוצף" וגם "נחל שפירים מוצף" ועוד באותו החיפוש.

תנו לגוגל להשלים את החסר
תנו לגוגל להשלים את החסרצילום: צילום מסך

4. להוריד מהתוצאות מילים לא קשורות

נניח שאתם רוצים לקרוא קצת על הימים הנוראים, אבל כאשר מחפשים ימים נוראים מקבלים המון תוצאות הקשורות לסרט בעל אותו השם ולא לימים עצמם. כל שצריך לעשות הוא להוסיף סימן מינוס לפני המילה שאתם לא רוצים בתוצאות כלומר: ימים נוראים -סרט, ותקבלו רק את התוצאות הרצויות. באותו האופן, אפשר לחפש גם מתכון בלי רכיב מסוים כמו למשל: מתכון לעוגת שוקולד -סוכר.

5. לחפש רק בכותרת

לפעמים אתם רואים רק כותרת של כתבה ורוצים לחזור אליה רק לפי הכותרת, ולפעמים חיפוש לפי הכותרת נותן תוצאות מדויקות יותר. כל שצריך לעשות זה להוסיף הקדמה קטנה לשורת החיפוש לדוגמא- allintitle: הקופים השתלטו על הודו.

הדברים החשובים נמצאים כבר בכותרת
הדברים החשובים נמצאים כבר בכותרתצילום: צילום מסך

6. הכל מספרים

גוגל מאפשר לחפש סדרה של מספרים עוקבים בשורת חיפוש אחת. כך למשל, בשביל לחפש על גביע המדינה בכדורסל בשנים 2015-2019 אין צורך לחפש 5 חיפושים שונים לכל שנה, אלא אפשר למצוא את כל התוצאות בפעם אחת. מוסיפים שתי נקודות בין שני המספרים וגוגל מבין שהתכוונתם לכל המספרים שנמצאים בטווח, ולדוגמא: גביע המדינה בכדורסל 2015..2019 ייתן לכם תוצאות מכל השנים הנמצאות בטווח.

יש לכם עוד טיפים לחיפוש בגוגל? מוזמנים לספר לנו עליהם בתגובות

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם