רבע גמר הגביע: מכבי חיפה מול באר שבע

בהגרלה שנערכה במשרדי ההתאחדות לכדורגל נקבעו 4 משחקי רבע גמר גביע המדינה בכדורגל. במוקד: באר שבע תתארח אצל מכבי חיפה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תש"פ

רבע גמר הגביע: מכבי חיפה מול באר שבע-ערוץ 7
שחקני חיפה חוגגים. גם בגביע?
צילום: ניב כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

מי תעפלנה אל שלב חצי גמר גביע המדינה בכדורגל? פחות משבוע מאז הוכרעו זהות העולות לרבע גמר גביע המדינה בכדורגל, היום (שני) נערכה במשרדי ההתאחדות לכדורגל ברמת גן, הגרלת רבע גמר גביע המדינה.

בהגרלה שכללה שבע קבוצות מליגת העל יחד עם מוליכת הליגה הלאומית מכבי פתח תקוה, נקבעו 4 משחקים מרתקים בסופם רק 4 קבוצות יעפילו לשלב חצי הגמר שיתקיים באצטדיון סמי עופר שבחיפה.

מבין 8 הקבוצות שהוגרלו, רק שתיים, מכבי פתח תקווה ובני יהודה היו חלק משלב רבע הגמר בעונה שעברה, כאשר עבור 5 נוספות מדובר בחזרה לשלב רבע הגמר של המפעל השני בחשיבותו בארץ, לאחר היעדרות בת שנה ולמעשה - הפועל ת"א היא הקבוצה היחידה מבין כל ה-8 שלא הייתה ברבע הגמר בשנתיים האחרונות וזו חוזרת למעמד המרגש לראשונה מאז 2013.

כזכור, בכדי לאפשר לנבחרת הכדורגל של ישראל להגיע מוכנה כמה שיותר לשלב הפלייאוף מול נבחרת סקוטלנד, הוחלט להחזיר את השיטה הישנה לשלב רבע הגמר כאשר זו תתקיים במתכונת של משחק אחד על הכרטיס לשלב חצי הגמר, ללא משחק גומלין.

בנוסף, גם מערכת שופט מסך, VAR תופעל לראשונה במשחקי רבע גמר הגביע כאשר זו נכנסה בשנה שעברה למפעל השני בחשיבותו רק במשחקי חצי הגמר.

בהגרלה שנערכה נקבע כי במוקד משחקי רבע הגמר שיתקיימו בין ה-3 ל-5 במרץ, יעמוד המשחק בין מכבי חיפה להפועל באר שבע שיתקיים באצטדיונה הביתי של חיפה, אצטדיון סמי עופר, מקום בו באר שבע ממעטת לנצח את היריבה המקומית.

עם זאת, לפני שהירוקים ניצחו במפגש האחרון בין הקבוצות, כשחזרו מטרנר עם 0:2 גדול לפני כחודש וחצי בזכות שערים של נטע לביא וצ'ארון שרי, בקיץ במסגרת גביע הטוטו, ניצחו הבאר שבעים 0:1 בחיפה מפנדל של ניב זריהן. בפעם האחרונה שנפגשו השתיים במסגרת הגביע היה זה ב-2016, אז ניצחו הירוקים 1:3 עם צמד של גליינור פלט והעפילו לגמר, בו גברו גם על מכבי תל אביב בדרך לזכיה בגביע האחרון שלהם.

עוד נקבע כי מחזיקת הגביע בני יהודה המתדרדרת תתארח אצל הפועל חיפה, מוליכת הליגה הלאומית מכבי פתח תקווה תתארח באצטדיון טדי שבבירה מול בית"ר ירושלים קבוצתו הקודמת של מאמנה גיא לוזון, ואילו הפועל ת"א והפועל רעננה שנפגשו רק אתמול במסגרת ליגת העל בכדורגל, תפגשנה שוב, הפעם על כרטיס לשלב חצי גמר גביע המדינה בכדורגל למשחק אחד בו הכל יכול לקרות.

משחקי רבע הגמר המלאים:

מכבי חיפה - הפועל באר שבע
הפועל חיפה - בני יהודה
בית"ר ירושלים - מכבי פתח תקוה
הפועל תל אביב - הפועל רעננה

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il