העיר לפועלים ערבים - והותקף

פועלים ערבים תקפו צעיר יהודי בבת ים בשבת האחרונה, לאחר שהעיר להם כי הם משליכים פסולת בניה לרחוב בצורה מסוכנת.

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תש"פ

העיר לפועלים ערבים - והותקף-ערוץ 7
הפגיעה ביד
צילום: חוננו

חייל משוחרר תושב בת ים הותקף על ידי פועלי בניין ערבים בשבת האחרונה, לאחר שהעיר להם כי הם מסכנים את ההולכים ברחוב.

הפועלים השליכו לעברו בקבוק מלא חתיכות מתכת, שמהן נחתך הצעיר.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הצעיר שלח מכתב למשטרת איילון בבקשה לחקור את התקיפה.

לדברי הצעיר, תושב בת ים בן 22, נשוי ואב לתינוקת, התקיפה אירעה בליל השבת שעברה, עת צעד עם חבריו סמוך לקניון בת ים. "פתאום ראינו פועלי בניין ששיפצו מבנה סמוך משליכים מהגג של המבנה בלוקים ובלטות ישר אל הרחוב, ולא בשרוול הריקון כמו שצריך, זה היה פשוט מסוכן".

לפי מכתבו של עו"ד בלייכר הבחור צעק לעבר הפועלים שמעשיהם מסכנים את העוברים והשבים וביקש מהם לחדול מכך. בתגובה צעקו לעברו הפועלים "יהודי מסריח", ומיד לאחר מכן השליכו לעברו בקבוק מלא חלקי מתכת.

הבחור תיאר כי הפועלים "התחילו לצעוק עלינו וגם זרקו לעברנו בקבוק עם חתיכות מתכת שונות. כשניסיתי להבין מה בדיוק הם זרקו, נחתכתי ביד. הם עבדו שם בליל שבת, לא יודע מי הקבלן שמאשר את זה, אבל הם סכנה לציבור".

הוא הגיש תלונה על התקיפה, אולם לא ידוע על צעדים שננקטו בנידון. לדברי עו"ד בלייכר "מדובר באירוע חמור של סיכון עוברים ושבים וניסיון פגיעה מכוונת על רקע אנטישמי".

בסוף המכתב ביקש עו"ד בלייכר מהמשטרה "לחקור את התלונה בהעדפה גבוהה, לאסוף סרטי צילום מהאזור, לחקור את כל הפועלים תוך עיכוב מקביל של כולם בלא שיתאפשר להם לתאם גרסאות, וכן לחקור את מעסיק הפועלים במקום".

"אנו מצפים שהמשטרה תתייחס ברצינות הראויה לאירוע התקיפה האנטישמית והמסוכנת כלפי יהודים, ותביא למעצרם המהיר של התוקפים בטרם יחזרו על מעשיהם התוקפניים", הוסיף עורך הדין.