מי מונע מחרדים להתפרנס?

חברי הכנסת משה גפני ומיכאל מלכיאלי ביקשו הבהרות מהנגיד שאמר כי השלכת אי שילובו המואץ של החרדים במעגל העבודה יוביל לעליית מיסים

בן שאול , כ"ג בטבת תש"פ | עודכן: 15:57

מי מונע מחרדים להתפרנס?-ערוץ 7
ח"כ מיכאל מלכיאלי
צילום: חזקי ברוך

במהלך הדיון בוועדת הכספים בהשתתפות נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון, ביקשו חברי הכנסת משה גפני ומיכאל מלכיאלי את התייחסותו לדברים שאמר כי השלכת אי שילובו המואץ של הציבור החרדי במעגל העבודה יוביל לעליית מיסים.

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר, "הנגיד, התבטאת בנושא התעסוקה כי אם החרדים לא ישולבו יעלו המיסים ב-16 אחוזים. אמירה שלא הייתה צריכה להיאמר בתקופת בחירות, הייתי מצפה ממך לומר, שלולא המדינה תמשיך לבנות חסמים לגברים חרדים בשוק התעסוקה, תהייה עליית מיסים ב-16 אחוז.

"יש רבים שרוצים להשתלב. אני מבקש שתוציא אמירה למדינת ישראל, שתפסיק לבנות תקרות זכוכית לגברים החרדים שכן רוצים להשתלב".

גם גפני הצטרף לקריאה. "שמעתי אותך אומר בתקשורת שאם החרדים לא ישתלבו אז זה יהיה נזק גדול או משהו כזה... אני חיכיתי להזדמנות כדי לשאול אותך מה אתה המציע כדי שישתלבו".

עוד תהה גפני ואמר: "האם דיברת על העניין הזה של מה עושה הממשלה בעניין של שילוב החרדים? בינתיים לא קורה שום דבר".

על פי האתר החרדי 'בחדרי חרדים', הנגיד השיב ואמר כי "הנושא היה אם תקראו את כל מה שכתבתי - דיברתי על 2065. אין ספק שיש פה הזדמנות לצמיחה“.

גפני בתגובה: "תהיה מערכת בחירות יגידו החרדים לא עובדים, רוצים לעבוד ורוצים להתפרנס ולא נותנים להם. אתה רוצה שחרדים יעבדו, השאלה האם עשו משהו בעניין".

ח"כ עודד פורר הוסיף, "האינטרס פה הוא לא שלכם או שלי, הוא אינטרס של מדינת ישראל. אי אפשר להשיג את זה בלי שמישהו חס וחלילה ילמד לימודי ליבה. גם בנושא חינוך יש חידלון גדול מאוד של הממשלה, יש ירידה חדה במתמטיקה ומדעים ב-4-5 שנים האחרונות, לא נוכל לקיים מדינה עם צבא של עולם ראשון, שהרמה במבחני פיזה, היא ברמה של עולם שלישי".