אוסטריה תצביע נגד ה-BDS ובעד ישראל

יו"ר הפרלמנט האוסטרי גילה בכנס יהודי בפולין כי בחודש הבא יעביר בית הנבחרים החלטה שתתנגד לדה לגיטמציה לישראל ותקרא לחיזוקה.

תגיות: אוסטריה BDS
ניצן קידר, קרקוב , כ"ג בטבת תש"פ

יו"ר הפרלמנט ההונגרי וולפגאנג סובוטקה
יו"ר הפרלמנט ההונגרי וולפגאנג סובוטקה
צילום: יוני רינקר

יו"ר הפלרמנט האוסטרי, וולפגאנג סובוטקה, מצהיר כי ארצו תעביר בקרוב החלטה שתצא באופן חריף נגד ארגוני ה-BDS ופעולות אנטי-ישראליות נוספות בשטחה.

באירוע מיוחד של איגוד הארגונים היהודיים באירופה והליגה האירופית לפעולה והגנה אמר סובוטקה, "הפרלמנט שלנו נערך לאמץ החלטה שתביע התנגדות מוחלטת ל-BDS ותקרא לחזק את ישראל".

"יש צורך בשיתוף פעולה כלל אירופי כדי להיאבק באנטישמיות ובפנים החדשות של התופעה, שה-BDS הוא אחד מהם", הוסיף.

השר דיבר בגילוי לב על מצב האנטישמיות באירופה. "אין אפשרות להתפשר במאבק נגד האנטישמיות. אנחנו חייבים להיות אמיתיים עם עצמנו ולזכור מה המדינה שלנו עשתה בעבר כדי להצליח לשנות את העתיד".

"75 שנים אחרי שחרור מחנה ההשמדה אושוויץ, אנחנו צריכים להודות ולהבין שמסתובבים בינינו אנשים שמחזיקים בדעות ועמדות אנטישמיות. אוסטריה מעולם לא התמודדה עם הנושא באופן פתוח ואמיתי כפי שנעשה כיום".

"אנחנו מגלים בכל יום פנים וצורות חדשות של אנטישמיות - שאנטי ציונות וישראליות חלק מהן. מובילים את ההתחדשות הרעה הזת ארגונים חוץ ממשלתיים אבל לעתים הם זוכים לרוח גבית מצד כל מיני מוסדות בינלאומיים, כולל ארגונים של האו"ם. היחס לישראל פשוט לא הוגן מצד מדינות רבות - וזה בעצם הבסיס לאנטישמיות שאנחנו רואים מתגברת כיום. אוסטריה לא תתפשר במאבק נגד התופעה הזו", סיכם יו"ר הפרלמנט האוסטרי.