יולי אדלשטיין לא נבהל

יו"ר הכנסת הגיב למתקפה של תומכי נתניהו נגדו, ''ההתנהלות הממלכתית שלי חשובה וקריטית לליכוד''.

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תש"פ

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: יהונתן ולצר/TPS

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הגיב בשיחות סגורות למתקפה נגדו מצד בכירים בליכוד ותומכי ראש הממשלה, שזועמים על הסכמת אדלשטיין לכנס את מליאת הכנסת כדי לדון בהקמת ועדה שתעסוק בחסינות של נתניהו.

''אני שלם עם דרך פעולתי ולא מתרגש מהמתקפות", אמר אדלשטיין על פי הדיווח בחדשות 13. ''לא היתה לי ברירה חוקית אחרת. תמיד הייתי נאמן לערכיי וגם כעת. ההתנהלות הממלכתית שלי חשובה וקריטית לליכוד''.

עוד טען יו"ר הכנסת כי ''ההתנהלות שלי יכולה לעזור לליכוד מול קולות שמתלבטים בינינו לבין כחול לבן. הם יותר יולי אדלשטיינים ממיקי זוהרים''.

הביקורת על אדלשטיין נשמעה בין היתר מיו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר, שאמר ''אם הוא היה מקבל החלטה שלא לכנס את המליאה, איש לא יכול היה לשנות את החלטתו. הוא יכול היה למנוע את הפארסה הזאת.

"אני חושב שהציבור בבית מאוד חכם ורואה שיש לנגד עיניו החלטה גרועה של היו"ר, שמאפשר קרקס פוליטי בכנסת", הוסיף זוהר. "אדלשטיין יודע שעניין בקשת החסינות של ראש הממשלה הוכרע, לא יהיה פה דיון מעין שיפוטי וענייני, ועדיין מאשרים לקיים את זה".

"בעיניי זה חמור. אני שומע זעם גדול בשטח הליכודי על ההחלטה שלו, בסופו של יום אנחנו בתנועה דמוקרטית אז את ההסברים הוא לא צריך לתת לי", שיגר זוהר איום מרומז לעבר יו"ר הכנסת.