רכב
רכב צילום: ISTOCK

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד סעיד אלנבארי (39) מלוד בגין שוד, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, הפרת צו פיקוח ונהיגה בשכרות.

על פי כתב האישום, אלנבארי נכנס לרכב של אישה בחניית בית החולים "קפלן" ברחובות. אלנבארי פתח את דלת הנוסע, נכנס לרכב ואמר לה "סעי סעי או שאני הורג אותך, קחי אותי לרמלה אני בורח ממישהו".

הנהגת, אשר פחדה מאלנבארי, החלה לנסוע בכביש 40 לכיוון צפון. במהלך הנסיעה, הורה לה אלנבארי "סעי סעי", הכה אותה עם ידו בכתפה הימנית וביצע תנועה מאיימת כלפיה, הנחזית כאילו הוא אוחז דבר מה בידו.

בהגיעה לצומת הכניסה לרחובות, עצרה האישה את הרכב ברמזור אדום, ונמלטה מהרכב. בתגובה, עבר אלנבארי למושב הנהג והחל בנסיעה בכביש לכיוון צפון.

האישה הזעיקה את המשטרה. בהגיעו לצומת לוד מרכז, מספר שוטרים שהיו במקום רצו לכיוונו. משהבחין אלנבארי באחד השוטרים, החל בנסיעה וסטה בפתאומיות עם הרכב ימינה לכיוון שול ימין, השוטר נאלץ לקפוץ הצידה על מנת להימנע מפגיעת הרכב בו.

אלנבארי המשיך בנסיעה פרועה במהירות מופרזת בשול ופגע ברכב שעמד בפקק, המשיך בנסיעה פרועה ופגע בשוטר נוסף, סטה עם הרכב בחזרה לכיוון נתיב ימין והתנגש בעוצמה רבה ברכב נוסף, ולאחר מכן פגע בשוטרת נוספת אשר עמדה בסמוך. כתוצאה מההתנגשות הוטח הרכב קדימה ופגע בניידת ובעוד שלוש מכוניות אשר עמדו בצומת. כתוצאה ממעשיו של אלנבארי נגרמו לשלושה שוטרים שברים שונים, בין היתר שבר באגן, במפרק וברגליים.

המעשים בוצעו לאחר שאלנבארי צרך אלכוהול בניגוד לצו פיקוח על עברייני מין שהוטל עליו וכולל איסור צריכת אלכוהול.

עו"ד שגיא שגב מפרקליטות מחוז מרכב כתב בבקשת המעצר: "נסיבות האירוע מלמדות על מסוכנתו הרבה של המשיב, אשר נכנס לרכבה של המתלוננת ודרש ממנה באיומים להבריח אותו מהמקום, ולאחר שנמלטה מהרכב המשיך בנסיעה פרועה, התעלם ממחסום משטרתי ופגע בשני שוטרים אשר עמדו במחסום וגרם להם ולאדם נוסף שברים בגופם. צפייה בסרטון האירוע מלמדת כי אך בנס לא קופחו חיי אדם עקב התנהגותו שלוחת הרסן של המשיב".

צוערת שירי ברנע על רגעי המעצר דוברות המשטרה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו