מסיבת הפתעה לרב רפי פרץ

''בכל שנה מצליחים להפתיע אותי מחדש'', אמר שר החינוך שחוגג 64 חורפים.

ערוץ 7 , כ"ד בטבת תש"פ

מסיבת הפתעה לרב רפי פרץ-ערוץ 7
הרב רפי פרץ
צילום: אלאונורה שילוב

יועצים ועובדי לשכתו של שר החינוך הרב רפי פרץ חגגו לו היום (רביעי) יום הולדת 64.

הרב פרץ, יו"ר הבית היהודי, סיפר בדף הפייסבוק שלו: ''בכל שנה מצליחים להפתיע אותי מחדש ואני לא שם לב שבכלל מדובר במסיבת הפתעה.

''תודה רבה לצוות הלשכה היקר שלי שהצליחו להפתיע אותי, מעריך אתכן ואתכם מאוד!", הוסיף פרץ.

אתמול הודיע שר החינוך לחברי וחברות המרכז של המפלגה, כי בחודש יוני יתקיימו בחירות לתפקיד יו״ר הבית היהודי.

במכתב לחברי המרכז שנשלח על ידי השר פרץ נכתב כי ״מאז כניסתי לתפקיד ידעתי תמיד כי אצטרך לקבל לגיטימציה נוספת מהציבור. בצר לנו, מדינת ישראל הלכה למערכת בחירות אחרי מערכת בחירות ללא חלון זמן בו ניתן היה לקיים בחירות פנימיות. אני שב ומודה לחברי המועצה הציבורית של הבית היהודי ולמרכז המפלגה שנתנו בי את אמונם ואישרו מחדש את בחירתי ליו"ר הרשימה.

''בשנה האחרונה פגשתי רבים וטובים מכם, האזנתי בקשב רב לצרכים ולרצונות של כולכם, ואין בליבי ספק כי על מנת לשמור על מפלגה חיה, נושמת, תוססת המקבלת את אמון הציבור – אנו מחויבים לקיים הליך דמוקרטי של בחירות מקדימות", כתב פרץ.

הרב פרץ התייחס גם לטלטלה במערכת הפוליטית שהגיעה לשיאה בהפרת ההסכם עם מפלגת עוצמה יהודית: "אנו מסיימים שבוע סוער במערכת הפוליטית ובפרט בציונות הדתית. הליך סגירת הרשימות היה אחד מהרגעים העכורים של הפוליטיקה הציונית דתית. נדרשתי לקבל החלטה קשה ולא פופולרית בניגוד להבטחה שלי ובניגוד גמור ליושרה הפנימית שמלווה אותי לאורך כל חיי.

"לא אפרט שוב את מסכת הלחצים שהופעלו עלי מכלל הגורמים הרבניים בציונות הדתית ובפוליטיקה הישראלית. בסופו של דבר היו בפני שתי אפשרויות, ששתיהן גובות מחיר גדול וכבד. מנהיגות צריכה לקבל החלטות קשות גם אם בצידן מחיר אישי כבד. אומר זאת בצורה ברורה: למען עם ישראל וארץ ישראל קיבלתי את ההחלטה למרות שהיה לי ברור המחיר הציבורי שאשלם".

השר הוסיף במכתב כי הוא מוקיר ומעריך את כל פועלו ועשייתו של ח״כ מוטי יוגב ובטוח שימשיך לתרום בהנהגת המפלגה.

פרץ הסביר כי ההכרזה על הפריימריז לראשות המפלגה נעשתה בשיתוף נציגים מרכזיים בבית היהודי. "לאחר התייעצות עם סגנים וחברי מועצות ועם פעילים מרכזיים בתוך הבית היהודי החלטתי על שורה של צעדים בוני אמון במטרה לשקם את המפלגה ולהחזיר אותה לימי הזוהר שלה. מהלכים אלו יחזקו את הבית, יגבירו את האמון בו ויחברו חזרה כמה שיותר קהלים למפלגת הציונות הדתית".

הבחירות לראשות הבית היהודי ייערכו במהלך חודש יוני, ככל הנראה בתאריך י"ז סיון, ה-9 ביוני 2020.