נשיאת גיאורגיה: להתנגד לגזענות

נשיאת גיאורגיה נאמה באירוע שנערך לכבודה בירושלים, "אסור לחיות באדישות ולהאמין שגזענות לא תנצח, צריך להתנגד".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ד בטבת תש"פ

נשיאת גאורגיה, סלומה זוראבישווילי, נאמה הערב (שלישי) באירוע הוקרה שנערך לה בירושלים על ידי מוזיאון ידידי ישראל ושגרירות גאורגיה בישראל.

האירוע, בהשתתפות שרת התרבות מירי רגב, נערך בעקבות הכרזת הנשיאה על הקמת משרד תרבות משותף לישראל ולגאורגיה ובשל מאבקה באנטישמיות במדינתה.

בנאומה אמרה הנשיאה זוראבישווילי, "אני גאה לייצג את גאורגיה בטקסי הזיכרון והנצחת המרד מתקופת השואה. כבוד גדול להיות כאן בעיר הנצח ירושלים, עיר הנצח של המלך דוד".

לדבריה, "הטקסים לציון 75 שנים לשואה חשובים מאוד, זיכרון הוא הכרחי. רק אם בני אדם זוכרים, אזי הם יכולים למנוע את הדברים מלחזור שוב. אסור לחיות באדישות ולהאמין שגזענות לא תנצח, צריך להתנגד כי גם היום במדינות שנחשבות נאותות, פתאום רואים שוב גזענות".

"שיח של שנאה קיים ברשתות החברתיות היום ואסור שזה יהיה. אנחנו במדינה שלנו יכולים להיות גאים בקשר המיוחד בין תושבי גאורגיה ליהודים ופשוט בין תושבי גאורגיה לבין עצמם, שהרי אצלנו אין הבדל בין הדתות השונות", הוסיפה.

הנשיאה ציינה בין היתר שבתקופת גירוש ספרד, גאורגיה סיפקה מפלט ליהודים והבהירה שזה מבטא את היחס לעם היהודי במשך הדורות, "תמכנו זה בזה במשך הדורות, יש הבנה הדדית וידידות".