בתום דרמה גדולה: חולון עדיין בחיים

הפועל חולון שמרה על סיכוייה להעפיל לשלב הבא במפעל ליגת האלופות של פיב"א, כשרשמה ניצחון חוץ דרמטי במיוחד על מנרסה הספרדית 67:65

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד בטבת תש"פ

מאמן חולון דדאס. שינה את הקבוצה מקצה לקצה
מאמן חולון דדאס. שינה את הקבוצה מקצה לקצה
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

שני מחזורים לסיום שלב הבתים במפעל ליגת האלופות של פיב"א, וחלום ההעפלה של הפועל חולון לשלב הבא עודנו בחיים.

החולונים כבר היו עם רגל וחצי בדרכם לסיים את העונה האירופית שלהם לאחר שנקלעו למשבר גדול תחת אימונו של שרון דרוקר, או אז הגיע המאמן היווני האלמוני יחסית, דדאס והחזיר את מה שהיה חסר לה - אופי, תשוקה ולחימה עד הסוף.

הערב (שלישי) עלתה חולון למשחק חשוב מאוד עבורה ועבור המשך דרכה באירופה כשהתארחה אצל מנרסה הספרדית המצויינת. החולונים שהגיעו למשחק הערב עם מאזן של 6:5, נקודה אחת מאחורי אוסטנד שבמקום הרביעי, שממנו מעפילים לשלב הבא בליגת האלופות של פיב"א, ידעו כי כדי לשמור על סיכוייהם להעפיל לשלב הבא יהיו חייבים הם להשיג ניצחון במקום בו מעטות הקבוצות אשר ניצחו העונה במסגרת האירופית.

הסגולים מחולון שנמצאים בתקופה נהדרת מבחינתם כשניצחו חמישה מתוך ששת משחקיהם האחרונים בליגה ובאירופה, האמינו בעצמם וביכולתם לשחזר את הניצחון הביתי בסיבוב הקודם מול הספרדים החזקים המדורגים במקום השלישי בבית א', כשבהיכל הטוטו שבחולון גברו המארחים הישראליים על הספרדים בתוצאה 88:90.

גם שחקני חולון לא האמינו עד כמה יצליחו לשחזר את אותו ניצחון, אחד לאחד כמעט.

אז, במשחק שנערך בצל המצב הבטחוני המעורער ששרר באותה תקופה כאן במדינה, הצליחה חולון לחזור מפיגור בן 16 נקודות לניצחון ביתי, הערב שוב ניצחה חולון על חודו של סל, שוב בתום דרמה גדולה, רק שהפעם זו היא שכמעט ושמטה יתרון גדול בדרך להפסד.

10 הדקות הראשונות של המשחק התאפיינו בעיקר בלחימה והתעקשות, כשבהתקפה כלום לא הלך, לפחות ההגנה עשתה את שלה ואל הרבע השני עלתה כשהיא ביתרון מזערי עם 21:16.

ברבע השני גם ההתקפה החלה לעבוד והיתרון קפץ ל-7 נקודות. חולון חלמה, הספרדים חזרו במעט אבל יכולת רעה שלהם מחוץ לקשת השלוש החזירה את השליטה לחולונים שאל הפסקת המחצית ירדו כשהם מובילים עם 36:31.

במשך 5:20 דקות מפתיחת המחצית השניה לא הצליחה המארחת הספרדית לקלוע ולו סל שדה אחד והסגולים מישראל ניצלו זאת כדי להגדיל את ההפרש עד ל-20 נקודות עם 56:36, אך הסיפור לא תם ולא נגמר.

חצי דקה לסיום הרבע החלה המארחת לקלוע את הזריקות שלה לשלוש כשלנסון הוא זה שנתן את האות לחגיגות ופרץ את הסכר הספרדי ואל הרבע האחרון והמכריע ירדו השתיים כשחולון מובילה רק ב-14 הפרש, עם 57:43.

הספרדים לא נרגעו ורצף של שלשות החל להוריד את ההפרש אט אט. הלחץ החל לתת את אותותיו על שחקני חולון שהשתתקו בהתקפה ובהגנה והיתרון רק הלך וצנח.

פחות מדקה לסיום עמד ההפרש על 2 נקודות בלבד. למזלה של חולון הספרדים לא הצליחו לנצל את זה בכדי להשוות את התוצאה ואולי אף לנצח, ובסיום חולון עושה זאת שוב - מנצחת את הספרדים על חודו של סל עם 67:65 ושומרת על סיכוייה להעפיל לשלב הבא במפעל ליגת האלופות של פיב"א.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il