נתניהו לועג לגנץ באירוע הליכוד הליכוד

מנכ"ל ארגון המגמגמים חנן הורוביץ תקף היום (רביעי) בראיון לענת דוידוב ב-103FM את החיקוי שעשה ראש הממשלה בנימין נתניהו לגמגום של יו"ר כחול לבן בני גנץ.

מה חשבת על הדברים שאמר אתמול ראש הממשלה?

"אני חושב שנוצר פה מסר לציבור, לעם שמותר לעשות צחוק מאדם ומותר לחשוב שאדם שלא מדבר רהוט הוא לא ראוי. זה ממש הזוי. אנחנו לא נוקטים שום עמדה פוליטית, חשוב להדגיש. זה לא עניין של ימין ושמאל. מה הקשר בין היכולת לדבר בלי היסוס וגמגום ליכולות של אדם".

כמה שנים אתה מגמגם?

"אני בן 56 ומתמודד עם הגמגום כל חיי".

זה גרם לך לתגובות מהציבור? אתה זוכר את עצמך כילד שהגיבו לו בשלילה ובלעג?

"זה באמת לא פשוט. רוב רובם של האנשים הם אנשים טובים. יש גם אנשים רעים ופועלים מתוך בורות. קשה לתאר למאזינים כמה זה קשה כשאני מדבר ומגמגם וחוטף קללה, צחוק או לעג. קשה לתאר את זה. מה שראש הממשלה עושה זה נותן לזה תוקף. גם לי אמרו שאף אחד לא יעסיק אותי כי אני מגמגם. מזל שלא האמנתי להם. מותר להסס בדיבור בזמן שאנחנו מארגנים את המחשבות שלנו, לעיתים זה אפילו רצוי".

כולנו בני אדם ואנחנו צריכים לשאוף לשוויון. הממשלה עוזרת לאיגוד שלכם? אתם מקבלים מענק או סיוע?

"אין לנו שום סיוע מהממשלה. יש כמה עיריות שנותנות לנו תמיכה ואנחנו מאוד מעריכים את זה. לפני מספר שנים פנינו למשרד החינוך כדי לבקש להשתלב במערכי ההדרכה של משרד החינוך אפילו בהתנדבות. לא נענינו כלל. הייתה התעלמות. אנחנו מוצאים את הדרך להגיע לבתי הספר לחנך תלמידים. הכל בהתנדבות מלאה ובשמחה רבה וכך מעצימים את האנשים המגמגמים בכיתה".

כשאתה עומד מול ילדים אתה רואה שזה עושה את ההבדל? הילדים מבינים אותך טוב יותר?

"כן. זה מקסים לדבר עם הילדים, בעיקר הצעירים. מדברים על שונות וקבלת האחר. הם שואלים שאלות מקסימות ממקום כל כך תמים וטוב מתוך רצון להבין. זה מקסים".