אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: אייסטוק

חייל צה"ל כבן עשרים הגיע לסניף של משרד הרישוי בעיר שפרעם על מנת לטפל ברישיון הרכב שלו.

הוא הגיע לבוש במדים ונתקל בקללות ומילים בגנות חיילי צה"ל מצד ערבי שהמתין בתור במשרד הרישוי. החייל עזב את המקום, אולם התוקף רדף אחריו, הכה ברכבו ואף פגע בפניו של החייל ושבר את אפו.

החייל נזקק לניתוחים בפניו ועד היום סובל מכאבים הקשורים לתקיפה שאירעה בחודש שעבר.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את החייל שלח מכתב למשטרה בבקשה לאתר את התוקף במהירות. במכתב תואר כי החייל הגיע לבוש מדים לסניף משרד הרישוי בעיר שפרעם, שם ביקש מאחד הנוכחים לסייע לו בהגשת מסמכים, ואף הציע לו כסף תמורת עזרתו.

אותו אדם החל לצעוק על החייל ולקלל. החייל חש מאוים ומיהר לעזוב את המקום לכיוון רכבו שחנה בחניון תת קרקעי סמוך. לפי המכתב "החל התוקף רודף אחרי החייל... התוקף הגיע לרכב והחל לדפוק על הרכב בעוצמה, תוך שהוא מקלל ומחרף את חיילי צה"ל".

עקב עומס בחניון נאלץ החייל לעצור את רכבו, או אז אילץ אותו התוקף לצאת מהרכב בעוד שני ערבים נוספים מתקרבים לזירה "בצורה מאיימת". בשלב זה תפס התוקף את החייל בידו וניסה לגרור אותו הצידה.

עוד נכתב כי "התוקף הרים את מכנסיו על מנת לתת תחושה לחייל שהוא הולך לשלוף סכין, ואז נתן נגיחה עוצמתית בפניו של החייל. אפו של החייל נשבר והוא ראה 'שחור בעיניים' תוך שפניו מדממות. בשלב זה השתחרר הפקק בחניון והחייל נמלט מהמקום ברכבו".

החייל פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם טופל ועבר שני ניתוחים בפניו.

אמו של החייל תיארה כי "הבן שלי ניסה להרגיע אותו, ואותו אדם פשוט נגח לו בפנים, כנראה שעם הראש, בעוצמה כל כך חזקה, ומקלל אותו. הוא עבר שני ניתוחים באף, מאז הוא לא חזר לבסיס כבר חודש. יש לו קשיים בנשימה, בעיה בסחוס שאפשר לטפל בה רק עוד חצי שנה".

עוד סיפרה האם כי בנה "סובל מאוד. הוא נכנס לסוג של חרדה. המזל שהבן שלי ילד סבלן והוא לא הגיב. אם הוא לא היה ברוח זה היה נגמר אחרת. אני כל כך כעוסה ובוכייה, אנחנו כל כך אוהבים את הארץ שלנו ופשוט בושה, שפרעם זה חלק ממדינת ישראל. לא יקום ולא יהיה שהוא יצטרך לגשת למקומות ולהוריד את הכיפה מהראש או את המדים".

"להרים יד על חייל - יש בזה אמירה מאוד חזקה. זה לא רק אזרח, זה לא רק יהודי. גם כל המלל שנזרק לעברו.. מזל שהוא לא הגיב. אם הוא לא היה נכנס לרכב תוך כדי שהוא מדמם, ה' יודע איפה זה היה נגמר", הוסיפה האם.

כאמור, עו"ד בלייכר שלח מכתב לאגף מנהל החקירות בשפרעם, בו תיאר כי מדובר באירוע תקיפה עם נסיבות מחמירות ביותר. בסוף מכתבו ביקש בלייכר "לא לחסוך במאמצי החקירה ואיתור התוקף. אבקש לאסוף מצלמות מכל זירות האירוע, משרד הרישוי והחניון".