עקיבא נוביק: התחרפנו לגמרי

עיתונאי חדשות 13 עקיבא נוביק מתייחס למחוות של ישראל בתמורה לשחרורה של נעמה יששכר. "התחרפנו לגמרי עם הפרופורציות"

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תש"פ | עודכן: 19:47

עקיבא נוביק
עקיבא נוביק
צילום: יחצ

עיתונאי חדשות 13 עקיבא נוביק תקף את המחוות של מדינת ישראל בתמורה לשחרורה של נעמה יששכר.

"רק מדינה בפסיכוזה עמוקה משעבדת את האינטרסים המדיניים שלה בשביל אסירה אחת, גם אם זו אסירה מדינית. עם כל האמפתיה העצומה לנעמה יששכר, התחרפנו לגמרי עם הפרופורציות", כתב.

"באירוע מדיני כזה, במלחמה שלנו על עיצוב זיכרון השואה, יששכר היא פרט קטן בתמונה גדולה. גם המדינאים שלנו וגם (בעיקר) אנחנו העיתונאים, פשוט מאבדים את זה. את מערכות התקשורת, על כל עובדיהן, יש לאשפז בכפיה בכותונות משוגעים, על מה שקורה פה עם יששכר".

אתמול דווח כי על פי גורמים מדיניים בישראל התמורה הישראלית לפוטין לשחרורה של נעמה יששכר יכולה להתבטא בשלושה מישורים. מילים, נכסים ומחוות.

ההנחה בישראל היא שפוטין מצפה שבנאומים הרשמיים של נתניהו הוא יתן ביטוי לחלק המשמעותי של הצבא האדום ושל רוסיה במלחמה על הנאצים.

באשר לנכסים הרוסים מעוניינים להעמיק את אחיזתם בירושלים. בהקשר הזה כבר לפני שלושה שבועות העבירה ישראל את השליטה בחצר אלכסנדר שבעיר העתיקה לידי הרוסים, כך דווח בחדשות 12.

בנוסף מתנהלים מגעים על בית המעצר במגרש הרוסים שהיה במקור בבעלות רוסית והועבר לידי ישראל בשנות ה-60. לטענת הרוסים, מדובר בעסקה היסטורית כושלת והם מעוניינים לקנות את המתחם במחיר מלא מחדש.

ככל הנראה הרוסים גם ידרשו מחוות ישראליות בנושאים נוספים כגון הקלות על התיירים הרוסים שמגיעים לישראל, צמצום פעילות אווירית בסוריה ואולי אף שחרור אסירים כפי שנעשה בתמורה לחלקי גופתו של זכריה באומל.