פוטין ליפה יששכר: הכל יהיה בסדר

אמה של נעמה נכנסה לפגישה עם ראש הממשלה נתניהו ונשיא רוסיה פוטין בירושלים. "ברור לי שנעמה היא ממשפחה טובה. הכל יהיה בסדר".

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תש"פ | עודכן: 11:31

יפה יששכר, אמה של נעמה, השתתפה הבוקר (חמישי) בפגישה עם ראש הממשלה נתניהו ונשיא רוסיה פוטין במעון ראש הממשלה בירושלים.

''ברור לי שנעמה היא ממשפחה טובה. ניקח הכל בחשבון בזמן קבלת החלטה. הכל יהיה בסדר", הבטיח פוטין לאחר הפגישה.

מלשכת נתניהו נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו, מביע סיפוק רב מאמירתו של הנשיא פוטין, ומודה לו על נכונותו".

יפה אמרה קודם לכן לחדשות 13 "אני מתרגשת, אופטימית. המסע מאחורינו. מקווה שזהו, שאשמע מהנשיא משהו טוב, שיחזיר לי את הבת שלי הביתה לישראל. קשה לעכל שאדם פשוט כמוני יפגוש את הנשיא במעמד כזה".

נשיא רוסיה פוטין נחת הבוקר (חמישי) בישראל ושר החוץ ישראל כ"ץ קיבל את פניו בנמל התעופה בן גוריון.

הנשיא הרוסי הגיע למעונו של ראש הממשלה והתקבל גם שם בקבלת פנים, "מודה לך על הקשר האמיץ בינינו שמשרת את העמים שלנו, את המדינות שלנו, את השלום והיציבות באזור", אמר נתניהו. פוטין השיב: "אני בטוח שזה יסייע לקדם את היחסים שלנו".

"אני רוצה לקבל בברכה את ידידנו הגדול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין", אמר נתניהו בפתח הפגישה. "שרה ואני שמחים לארח אותך שוב בביתנו כאן בירושלים, ולהודות לך על הקשר האמיץ בין רוסיה וישראל שמשרת את העמים שלנו, את המדינות שלנו ואת השלום והיציבות באזור. ברוך בואך לירושלים".

נשיא רוסיה פוטין השיב, "כבוד ראש הממשלה ועמיתים נכבדים, אני רוצה להודות לכם על ההזמנה. אנחנו עובדים באופן סדיר ביחד עם ראש הממשלה. כבר מזמן קבענו את הביקור פה בישראל. אני בטוח שזה יסייע לקדם את היחסים שלנו, וכמובן היום אנחנו זוכרים את קורבנות השואה. אני רוצה להודות עוד פעם לכבוד רה"מ וגם לרעייתו על ההזמנה לבקר בישראל. תודה רבה".

בישראל גיבשו חבילת מחוות לרוסים שתאפשר לנשיא פוטין לקבל את ההחלטה על שחרור נעמה יששכר. שחרורה המסתמן יתאפשר לא רק בזכות ''חצר אלכסנדר'' בעיר העתיקה שנרשמה ברשומות לפני כשלושה שבועות על שמה של הכנסיה הרוסית.

בישראל גם מתכוונים לשנות את היחס כלפי מספר נכסים רוסיים נוספים בירושלים, ובהם חלק מסוים במגרש הרוסים, שאינו מתחם המעצר המפורסם.

בחדשות 12 דווח כי הרוסים דרשו הקלות פרוצדוראליות על נכסים שיש להם זיקה רוסית. בנוסף, ישראל מתחייבת להקל על הגישה למנזר ולכנסייה הרוסית בשכונת עין כרם במערב הבירה. לצד כל זאת, ישראל תגמיש את הקריטריונים לכניסה לארץ של אזרחי רוסיה.