פרוש למנכ"ל: בית שמש על סף קריסה

סגן השר ביקש ממנכ"ל משרד ראש הממשלה להכליל את העיר בית שמש בקבוצת איזורי עדיפות א' ולתקצבה בעדיפות עליונה.

מיכל לוי , כ"ו בטבת תש"פ

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סגן שר החינוך מאיר פרוש (יהדות התורה) פנה היום (חמישי) במכתב בהול למנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ ובו הוא מבקש סיוע דחוף למוסדות החינוך בעיר בית שמש.

"אבקש את תשומת לבך המיוחדת ועזרתך הדחופה. כסגן שר החינוך, אני עוסק בתכניות וסיוע למוסדות החינוך בכלל ובמגזר החרדי בפרט, אני עוקב ומכיר מקרוב את המצוקה האמיתית והקיומית של העיר בית שמש שהיא אחת הערים המתפתחות בישראל, ואת הגרעון העמוק בו מצויים המוסדות שעלול למנוע את פתיחת שנת הלימודים הקרב ובא לקראת שנת תשפ״א, באופן תקין וסביר", כתב פרוש.

לדבריו, במידה ולא תירשם התעשתות ממשלתית בהולה עלולה העיר בית שמש להתדרדר למצב של קריסה.

"אמנם, אנחנו נמצאים בממשלת מעבר כבר קרוב לשנה, אך אם לא יגישו לעיר בית שמש עזרה ראשונה ודחופה, המצב יכול להחמיר ולגרום לקטסטרופה. היות ובימים אלו ישנה היתכנות לאישור הממשלה לאשר את מפת אזורי עדיפות א', אבקש להכליל בקבוצה זו את העיר בית שמש כעיר מתפתחת שנמצאת בגירעון אדיר, כשאין לה יכולת עצמית להתקדם הלאה בלי עזרה ממשלתית. כל החלטה לתקצב את העיר בעדיפות עליונה, תתרום רבות לצרכי מערכת החינוך המתפתחת ומתרחבת בקצב מהיר ביותר".

"ברור לי, כי מדובר בפתרון ראשוני לקראת פתיחת שנת לימודים תקינה, וכי מיד לאחר הבחירות יהיה צורך בהחלטת ממשלה רחבה שתציל את העיר בית שמש מקריסה, אך בזמן זה אבקש לקדם בדחיפות החלטת ממשלה בתכנון מוסדות החינוך לעיר זו", סיכם פרוש.