סמוטריץ' עושה "שיימינג" לנוסע האלים

שר התחבורה פרסם את התיעוד שבו נראה נוסע תוקף נהג אוטובוס ושובר את משקפיו. ''החלטתי שאסור לי לשתוק".

ערוץ 7 , כ"ז בטבת תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הגיב בחריפות הבוקר (שישי) לתיעוד שבו נראה נוסע תוקף באלימות נהג אוטובוס.

סמוטריץ' פרסם את הסרטון בטוויטר וכתב "אני בדרך כלל לא נוהג לעשות את זה. אבל זה מקרה חריג והפעם זה כנראה נדרש. התלבטתי עם עצמי מאתמול והחלטתי שאסור לי לשתוק. אני מעלה את הסרטון הזה כדי לעשות "שיימינג" להתנהגות האיומה של הנוסע הזה.

שר התחבורה ביקש מהגולשים: ''שתפו בבקשה בכל הכח כדי שהבריון האלים הזה יתבייש לצאת מהבית ולהראות את פרצופו ברחוב".

"צריך להיות ברור: שום דבר, אבל שום דבר, לא מצדיק התנהגות אלימה ומבישה כל כך כלפי נהגים בתח"צ. הנהגים עושים עבודת קודש במציאות מורכבת של עבודה סיזיפית ושוחקת ובתנאים קשים, וברובם המוחלט עושים את זה נהדר וראויים לכל הערכה. יש תקלות ויש מה לשפר אבל התנהגות כזו היא פשוט מחוץ לתחום!", הוסיף סמוטריץ' וקרא למשטרת ישראל "לאתר את העבריין ולמצות איתו את מלא חומרת הדין. עצוב לי ממש אחרי התמונות האלה".

בתיעוד המדובר שפורסם בחדשות 12 נראה נוסע תוקף באלימות נהג אוטובוס במהלך נסיעה בראשון לציון. נוסעים אחרים נחלצו לעזרתו ויצאו נגד הנוסע הסורר, אולם הנוסע גנב את מכשיר הטלפון הנייד שלו ונמלט מהמקום. הסיבה: הנהג, לטענת הנוסע, לא עצר מוקדם יותר באותו היום בתחנה בה חיכה הנוסע.

הנהג סיפר, "עלה בחור ואמר לי 'אני מקווה שאתה לא זה שלא עצר לי בכיוון ההפוך – אם זה אתה אני הורג אותך'. אמרתי 'אתה רציני? מה זאת אומרת?', אבל הוא החליט שזה אני והתחיל לקלל אותי, לא הפסיק".

"הוא לקח לי את המשקפיים וזרק אותם, ואז לקח לי את הטלפון והתחיל לרוץ", סיפר הנהג. "אחד הנוסעים, שהוא עורך דין, התחיל לרוץ אחריו, וגם אני וחייל שהיה באוטובוס. עורך הדין עצר אותו והפיל אותו לרצפה - אבל הוא זרק את הטלפון לאיזו תעלה בצד, קם, המשיך לרוץ וברח".

"פחדתי ממנו", מודה הנהג. "הוא מטורף, חשבתי שהוא לא בסדר. לכן התנהגתי ככה, ניסיתי להרגיע אותו. פחדתי מאוד. 25 שנה אני באגד, וזו פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה". עם זאת, לדברי הנהג הדבר לא ישפיע על עבודתו: "אני אוהב את העבודה, וחוזר לעבוד כרגיל. עוד יום-יומיים ארגע".