וירוס הקורונה
הוירוס הקטלני ממשיך להתרחב

41 בני אדם מתו בסין ועוד 1300 בני אדם ברחבי העולם נדבקו בוירוס קורונה הקטלני. בימים האחרונים התרחבה מגיפת הוירוס.

ניסן צור , כ"ח בטבת תש"פ

וירוס
וירוס
צילום: איסטוק

הוירוס החדש והקטלני קורונה ממשיך לגבות קורבנות ומתרחב גם למדינות רבות ברחבי העולם.

הרשויות בסין הודיעו כי לפחות 41 בני אדם מתו כתוצאה מהוירוס הקטלני, כאשר לפחות 1300 בני אדם בכל רחבי העולם נדבקו בוירוס. בימים האחרונים נרשמו מקרים של נדבקים חדשים בוירוס במדינות רבות בעולם ובהן ארה"ב, צרפת, תאילנד, יפן, סינגפור, דרום קוריאה ועוד.

מרבית מקרי המוות בסין אירעו בעיר וואהן, שם התפרץ הוירוס לראשונה. השלטונות הסיניים החלו לנקוט בצעדי חירום רבים על מנת לנסות ולמנוע את המשך התפשטות הוירוס הקטלני. מעל 450 צוותי רפואיים צבאיים, חלקם עם נסיון במאבק במגיפות קודמות כמו האבולה, נשלחו אל העיר ווהאן בנסיון לעצור את התפשטות הוירוס, כאשר רופאים רבים הועברו מיד לבתי החולים בעיר על מנת לנסות ולטפל באנשים שנדבקו ולהציל את חייהם.

ממשלת סין גם הודיעה כי תקים בית חולים מיוחד לטיפול בנפגעי וירוס הקורונה, כאשר בית החולים אמור להיות מוקם בתוך 10 ימים בלבד. במסגרת המאבק בהתפשטות הוירוס הוטלו הגבלות על התנועה בתחבורה הציבורית, תחנות רכבת ציבוריות נסגרו לחלוטין, כאשר גם כלי רכב פרטיים לא יורשו להיכנס למרכז העיר. בעקבות התפשטות הוירוס למדינות נוספות החלו גם ממשלות ברחבי העולם לנקוט בצעדי חירום.

ארה"ב הודיעה כי תוציא את כל הצוות הדיפלומטי שלה ואזרחים אמריקאיים ממחוז חוביי בה התפרצה המגיפה, בעוד בבריטניה מנסים השלטונות לעלות על עקבותיהם של לפחות 2000 בני אדם שהגיעו לממלכה בשבועות האחרונים מהעיר ווהאן בסין, על מנת למנוע מקרי הדבקה בוירוס.